Затверджено порядок використання коштів, передбачених для надання доступного житла

Ірина
Знижки на доступне житло
Державна підтримка в рамках забезпечення громадян доступним житлом
Зображення: MyCredit.in.ua

10 жовтня, під час засідання Кабінету міністрів України було затверджено постанову про порядок надання державної підтримки в рамках забезпечення громадян доступним житлом.

У тексті постанови зазначено, що держава зобов'язується сплатити:

  • 30% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту;
  • 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 закону України про статус ветеранів війни, гарантії їх соцзахисту;
  • 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія закону про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Отож, держпідтримка проявляється у сплаті від 30 до 50 відсотків вартості площі доступного житла безпосередньо з державного або місцевого бюджету.

Звісно, продуманий також порядок та умови виплати державних коштів. Наприклад, одержувачі держпідтримки зобов'язуються внести на власний рахунок від 50 до 70 % від нормативної вартості житла. Для сплати частини доступного житла передбачено також оформлення кредиту в банку.

Що стосується, конкретно, будівництва житла шляхом сплати державою частини його вартості, то Держмолодьжитло укладає договори про взаємодію з банками стосовно відкриття та обслуговування рахунків для надходження державних коштів. Також передбачена умова списання регіональним управлінням Держмолодьжитла з поточного рахунку одержувача коштів для будівництва доступного житла.

Нагадаємо, що нещодавно народним обранцям запропонували у бюджеті на наступний рік виділити 500 мільйонів гривень на житлові кредити для молоді та збільшити фінансування держпідтримки будівництва доступного житла до 500 мільйонів гривень.

Ми писали про те, що Програму "Доступне житло для молоді" продовжили. На сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву опублікована інформація, згі

Читати також