Затверджено порядок використання коштів, передбачених для надання доступного житла

Ірина
Знижки на доступне житло
Державна підтримка в рамках забезпечення громадян доступним житлом
Зображення: MyCredit.in.ua

10 жовтня, під час засідання Кабінету міністрів України було затверджено постанову про порядок надання державної підтримки в рамках забезпечення громадян доступним житлом.

У тексті постанови зазначено, що держава зобов'язується сплатити:

  • 30% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту;
  • 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 закону України про статус ветеранів війни, гарантії їх соцзахисту;
  • 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту для осіб, на яких поширюється дія закону про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Отож, держпідтримка проявляється у сплаті від 30 до 50 відсотків вартості площі доступного житла безпосередньо з державного або місцевого бюджету.

Звісно, продуманий також порядок та умови виплати державних коштів. Наприклад, одержувачі держпідтримки зобов'язуються внести на власний рахунок від 50 до 70 % від нормативної вартості житла. Для сплати частини доступного житла передбачено також оформлення кредиту в банку.

Що стосується, конкретно, будівництва житла шляхом сплати державою частини його вартості, то Держмолодьжитло укладає договори про взаємодію з банками стосовно відкриття та обслуговування рахунків для надходження державних коштів. Також передбачена умова списання регіональним управлінням Держмолодьжитла з поточного рахунку одержувача коштів для будівництва доступного житла.

Нагадаємо, що нещодавно народним обранцям запропонували у бюджеті на наступний рік виділити 500 мільйонів гривень на житлові кредити для молоді та збільшити фінансування держпідтримки будівництва доступного житла до 500 мільйонів гривень.

Ми писали про те, що Житло: знімати чи купувати у кредит?. В Україні тільки за офіційними даними в орендованому житлі живуть понад 1,5 млн людей. 70-80% орендованого житла є тіньовим ринком, а значить винаймають житло приблизно 5 млн сімей.

Читати також