Кредити для аграрників або як отримати фінансування для фермерів

An2an
Сільськогосподарська техніка прибирає урожай
Комбайни працюють в полі

Отримання кредиту в Україні це цілий лабіринт, який складається з вимог, умов та різних перешкод, котрі ускладнюють процедуру отримання фінансування.

Багато фермерів, котрі не знають, а можливо не вірять у програми підтримки, фінансування ибо кредитування під егідою держави. А як виявилось, даремно, адже саме аграрії змогли оформити значну частину пільгових кредитів. За наявною інформацією, більше 60% виданних кредитів за програмою  5-7-9% отримали аграрні компанії. 
Фермери брали кредити на купівлю техніки, на ремонт або будівництво будівель/споруд, а також на поповнення обігових коштів. Також, надається можливість оформити пільговий кредит как рефінансування раніше отриманих кредитів. 

Також, фермерам варто звернути увагу на банківські товари різного роду ибо спеціальні програми.

Так, наприклад, кліенти Приватбанку, будучи фермерами та маючи історію в банку від одного року, можуть звернутися до банку для реєстрації їх в програмі "АгроКУБ" з відстрочкою погашення тіла кредиту на 6 місяців. Сума кредиту за цією програмою складає до 2 млн грн. 

Укргазбанк видає кредити на купівлю сільськогосподарської техніки, ставка на кредит складає 15,8% річних, термін кредитування до 7 років, початковий внесок більш 20% від суми. 

Цілий ряд програм пропонує Ощадбанк (наприклад дві с них): 

  • поповнення обігових кошт 14,7% річних, а також разовий платеж 0,2% (комісія за оформлення) від суми кредиту.
  • купівля техники терміном до 5 років, 14,7% річних, початновий внесок від 20%.

Але одного бажання отримати кредит, зазвичай, виявляється недостатньо. Необхідно надати в банк цілий пакет документів, котрі можуть відрізнятися в кожному окремо узятому кредитному закладі.

Фермерам необхдно регулярно моніторити інформацію стосовно фінансової допомоги аграіям зі сторони Держави. На жаль, навіть незначні відмінності в поданных документах могут спричинити те, що в отриманні державної допомоги буде відмовленно. Ніхто не хоче розбиратися наскільки значна ця помилка, все відроблюется формально за одною схемою - є невідповідность, або бракує якогось "папірця" - відмова.

Ще одним направлением фінансування, котре може зацікавити фермерів, це форвардні програми (коли сплатити кредит можна майбутнім врожаєм). В Україні має місце два види форвардних програм: державна й приватна.
У випадку, якщо отримати кредити в банку або кредитних організаціях не вдалось по якійсь причині,не варто опускати руки. Існують інші методи залучення коштів. Наприклад гранти міжнародних проектів. Але і це не останній спосіб, є також, поки що маловідома "Аграрна розписка".

 

Аграрна розписка – товаророзпорядчий документ, який фіксує безумовне зобов'язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити постачання сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на зазначиних у ньому умовах (Закон про аграрні розписки)
Розрізняють товарну і фінансову аграрну розписку. Зобов'язання в визначений термін і на обговорених умовах поставити продукцію або повернути кошти.

Тільки той досягає мети, хто іде.

Отримавши відмову в одному місці - йдіть в інше, і так дор тих пір, поки не отримаєте результат. Саме це дозволить вижити в наших умовах ведення бізнесу.

Ми писали про те, що Дешеві кредити виявилися дорогими і недоступними. Колеги з видання The Page опублікували відмінний матеріал про обіцяні дешеві кредити.

Читати також