Що робити, якщо банкомат "з'їв" картку в момент відключення світла

An2an 👁 366
Розбити банкомат кувалдою
Банкомат "з'їв" і не віддає картку, що робити?
Зображення: JustDustin

Враховуючи періодичні відключення електроживлення, особливо позапланові, може статися так, що Ваша карта в цей час опиниться всередині банкомату.

Щоб цього уникнути, намагайтеся користуватися мережею відділень банків України, які будуть працювати та надавати необхідні послуги навіть під час блекауту. Це створена за ініціативою НБУ об'єднана мережа POWER BANKING.

Якщо це сталося, які кроки зробити:

  1. Зверніться до служби підтримки Вашого банку, де було випущено картку. Якщо банкомат іншого банку, то також і до служби підтримки банку, якому належить банкомат. Знайти телефони кол-центру можна на сайті будь-якого банку або на самому банкоматі.
    Додзвонившись оператору банку, опишіть ситуацію, а також де знаходиться банкомат. У випадку, якщо гроші були запрошені, але не видані, також повідомте про це оператора банку.
    На жаль, дана процедура (інкасація банкомату та звірка залишків) може тривати до 30 днів. У момент інкасації банкомату картку передадуть до банку.
  2. Якщо Ви дочекалися, коли з'явиться світло, є ймовірність, що банкомат відновить роботу. Швидше за все, операційну систему банкомату буде перезавантажено.
    Карту може повернути, а може і ні. Є один варіант, як можна примусово повернути картку з банкомату, гарантії, що він спрацює на 100% немає, але спробувати варто.

Потрібно до 5 хвилин утримувати клавішу "Скасувати" (Cancel) на клавіатурі банкомату. Банкомат при затиснутій кнопці "Скасувати" може пропонувати виконати іншу операцію, продовжуйте тримати кнопку.
Навіть якщо висвітиться напис "Скасувати операцію", намагайтеся не відпускати кнопку та використовувати іншу руку, щоб натиснути "Так" (ОК). Є ймовірність, що банкомат поверне картку.

Якщо картку не вдалося повернути, рекомендуємо заблокувати цю картку і випустити нову. Такий функціонал доступний у більшості мобільних банківських програм. Процедура випуску/створення нової картки займе від 7 днів до 14, а повернення може тривати до 30 днів.
А якщо використовуєте безконтактну оплату за допомогою смартфона, то випуск нової картки (замість старої) займе лише кілька годин. Доступ до коштів для оплати послуг, товарів, переказів тощо буде практично відразу.
Іноді це зробити пропонують самі працівники банків. У цьому є сенс, оскільки доступ до старої картки буде закритий і в чиї руки вона не потрапила б, Ваші гроші будуть у безпеці.

Ми писали про те, що Як захиститися від шахраїв і що потрібно знати власникам карт. Продовжуємо екскурс про те як крадуть гроші з рахунків (банківських карт) і як цього уникнути.

Читати також