Реальна іпотека: кредит під заставу нерухомості

An2an
Кредит на нерухомість
Іпотечний кредит

Національний банк України розпочав публікувати інформацію відносно кредитування населення під заставу нерухомості (іпотека).

Щомісячно, НБУ буде надавати дані:

  • кількість кредитів (іпотека);
  • заборгованість за іпотечними кредитами;
  • обсяги іпотечних кредитів;
  • яка ефективна відсоткова ставка по іпотеці;
  • інформація у розрізі регіонів.

Інформація за 9 місяців 2020 року - загальний обсяг нових іпотечних кредитів збільшився на 16% до 2,3 млрд грн, укладено 3 640 іпотечних договорів, що на 269 менше, ніж за 9 місяців в 2019 році. Однак, при цьому середній розмір кредиту під заставу нерухомості збільшився.

Згідно отриманої інформації, 87% іпотечних кредитів відноситься до вторинного ринку і лише 13% - первинний ринок купівлі житла.

Цікаво, що обіцянок про 10% за іпотекою від Президента та Кабміну на практиці так і не дочекалися. У вересні цього року середня ставка іпотечного кредиту склала 18,2% на первинному ринку, та 14,9% на вторинному.

В цьому році найбільша кількість кредитів під заставу нерухомості було видано в місті Київ - 953 іпотечних кредити (на 835 млн грн), що складає 26% від загальної кількості, та 37% від загальної суми всіх виданих іпотечних кредитів. Друге місце займає Харків, за ним йде Київська область, Дніпропетровська та Львівські області.

Ми писали про те, що Іпотека під 10% буде доступна з 1 липня. ПриватБанк анонсував, що з 1 липня 2020 року надаватиме кредити (іпотека) під заставу нерухомості під 10% (десять відсотків) річних.

Читати також