Реальна іпотека: кредит під заставу нерухомості

An2an
Кредит на нерухомість
Іпотечний кредит

Національний банк України розпочав публікувати інформацію відносно кредитування населення під заставу нерухомості (іпотека).

Щомісячно, НБУ буде надавати дані:

  • кількість кредитів (іпотека);
  • заборгованість за іпотечними кредитами;
  • обсяги іпотечних кредитів;
  • яка ефективна відсоткова ставка по іпотеці;
  • інформація у розрізі регіонів.

Інформація за 9 місяців 2020 року - загальний обсяг нових іпотечних кредитів збільшився на 16% до 2,3 млрд грн, укладено 3 640 іпотечних договорів, що на 269 менше, ніж за 9 місяців в 2019 році. Однак, при цьому середній розмір кредиту під заставу нерухомості збільшився.

Згідно отриманої інформації, 87% іпотечних кредитів відноситься до вторинного ринку і лише 13% - первинний ринок купівлі житла.

Цікаво, що обіцянок про 10% за іпотекою від Президента та Кабміну на практиці так і не дочекалися. У вересні цього року середня ставка іпотечного кредиту склала 18,2% на первинному ринку, та 14,9% на вторинному.

В цьому році найбільша кількість кредитів під заставу нерухомості було видано в місті Київ - 953 іпотечних кредити (на 835 млн грн), що складає 26% від загальної кількості, та 37% від загальної суми всіх виданих іпотечних кредитів. Друге місце займає Харків, за ним йде Київська область, Дніпропетровська та Львівські області.

Ми писали про те, що Програму "Доступне житло для молоді" продовжили. На сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву опублікована інформація, згі

Читати також