Майбутнє або фантастика? Іпотека під 2-4% на 30 років

An2an
Купівля нерухомості
Кредит під заставу нерухомості

У своєму інтерв'ю глава правління Правекс-банку Джанлука Корріас (виданню FinClub) обмовився словом, що в Україні можуть з'явиться кредити під заставу нерухомості до 30 років.

"Ми видаємо іпотеку до 20 років. В Італії можна взяти іпотеку більш ніж на 30 років ... Якщо вам 30, ви можете взяти в Італії іпотечний кредит на 30 років, але якщо вам 50, вам буде складно взяти 30-річну іпотеку. Все дуже залежить від ваших вихідних характеристик і інших чинників, таких як заробітна плата, рід діяльності, репутація ", - сказав банкір.

Джанлука Корріас не виключає, що і в Україні в найближчі роки іпотечні кредити можуть почати видавати під 2-4%, наприклад як в країнах Євросоюзу. (А в деяких країнах цей показник - 0% річних або навіть мінус, про це ми писали ще рік назад Іпотечний кредит під 0% і навіть з негативною ставкою)

На сьогоднішній день українські банки надають іпотечні кредити до 20 років (виняток - кредити для внутрішньо переміщених осіб терміном до 30 років). Деякі банки пропонують на перший рік ставку близько 10% річних (і це не реальна ставка, а номінальна), після чого на період, що залишився пропонується плаваюча ставка (яка розраховується виходячи з індексу ставок за депозитами фізосіб UIRD).

Плани:

У листопаді цього року Кабмін доручив Мінфіну створити Українську фінансову житлову компанії для впровадження механізму забезпечення громадян доступним житлом.

Мета даної компанії - рефінансувати банки за рахунок державних і залучених коштів для кредитування фізичних осіб (під заставу нерухомості). Кредити планується видавати як на придбання, так і на будівництво власного житла.

За наявною інформацією, кредити за цією програмою надаватимуться в сумі до 2 000 000 грн під 5-7% річних на термін до 20 років. При цьому необхідно враховувати, що обов'язковий перший внесок, він повинен становити не менше 20% від вартості житла.

Ми писали про те, що Іпотека: кількість кредитів під заставу нерухомості зростає. Національні банк, на підставі проведеного опитування серед банкірів заявив, що за останні пів року попит на кредити під заставу нерухомості значно виріс.

Читати також