Перехопити до получки: рейтинг найбільших позикодавців серед чиновників (інфографіка)

Ірина
Рейтинг найбільших позикодавців
Рейтинг найбільших позикодавців
Зображення: Bihus.Info.

Найщедрішим із них виявився народний депутат Віталій Хомутиннік. Загальна сума всіх позичених парламентарем і його дружиною коштів у перерахунку на гривні за курсом на 31 грудня 2017 року складає понад 408 млн.

Із майже 60-тисячним відставанням від нього лідирує харківський бізнесмен, власник готелів, телеканалів і ресторанів і за сумісництвом депутат Харківської міської ради Олександр Давтян. Треті особи заборгували їм з дружиною 12,5 млн доларів, або понад 350 млн гривень у національний валюті.

Третє місце нашого рейтингу виборов у минулому професійний боксер, а зараз - мер Києва Віталій Кличко. Свої кредити він також любить роздавати у доларах і євро. У сумі Кличко позичив валютний еквівалент 300 млн гривень.

Із незначним відривом від Кличка на четвертому місці опинився нардеп Юрій Дерев’янко. Він позичив своєму брату Олегу 10,5 млн доларів.

І закриває першу п’ятірку позикодавців депутат Київської міської ради Костянтин Яловий, дружині якого заборгували 225 млн гривень.

У другу п’ятірку потрапила ще ціла низка депутатів - Енергодарської міськради Запорізької області Сергій Хоролець, нардепи Ярослав Дубневич і Вадим Нестеренко, Харківської облради Альберт Кононенко й Одеської - Олег Кутаделадзе. У загальному підсумку виявилося, що позичати гроші чиновники віддають перевагу у стабільних іноземних валютах - у них було видано 66% усіх позик.

Загалом же у 2017 році державні службовці задекларували позичених коштів на суму 12 млрд гривень.

Автор матеріалу: Антон Столяров

Ми писали про те, що Як Україна буде віддавати свої борги у 2019 році. Почнемо з важливого, в України багато боргів, але діляться вони на два основних типи: внутрішній і зовнішній борг.

Читати також