На чорний день: де і як українці зберігають свої заощадження

Ірина
Скарбничка свинка
Гроші на чорний день
Зображення: MyCredit.in.ua

Після новини про введення воєнного стану українці масово кинулися скуповувати валюту на чорний день. Згідно з результатами дослідження, яке провела компанія R&B 16-26 листопада цього року, валютою, що користується найбільшою довірою жителів України, як і раніше є долар США.

43% українців гадають, що саме американська валюта є найбільш вигідною і безпечною для зберігання своїх грошових заощаджень. Далі з великим відривом слідує євро (15%) і власне національна валюта – гривня – (12%). Ще 12% українців нині не довіряють жодній із валют, а 16% – не визначились у цьому питанні.

Слід зазначити, що в порівнянні з осінню 2016 року та зимою 2017 року довіра до гривні дещо зміцнилася

Незважаючи на те, що більшість українців вважали за краще б зберігати заощадження в іноземній валюті, тільки 15% опитаних за останні три місяці робили валютні операції: 6% – тільки купували, 4% – тільки продавали, 5% – купували і продавали валюту.

Переважна більшість жителів країни (82%) за останні три місяці не купували і не продавали валюту. Євро частіше вважає вигідним вкладенням молодь у віці від 18 до 30 років. В долар свої запаси готові переводити в основному українці середнього віку – від 30 до 49 років. Вірою в гривню в основному живуть літні – від 60 і старше.

Існує думка, що заощадження потрібно зберігати в декількох валютах одночасно, хоча українці все ж за традицією віддають перевагу "зелені". На мій погляд, байдуже в якій валюті твій гаманець, головне щоб він був повний.

Ми писали про те, що Перехопити до получки: рейтинг найбільших позикодавців серед чиновників (інфографіка). Свої зароблені чесними і не дуже способами гроші декларанти витрачають по-різному - хтось інвестує їх у бізнес, хтось вкладається у дорогоцінності й антикваріат, інші - навпаки, позичають комусь під відсотки

Читати також