В Україні Банки пробачать 300 млрд грн боргів за кредитами

An2an
Борги спишуть тільки тим, хто брав кредити в державних банках
Борги спишуть тільки тим, хто брав кредити в державних банках

Радісні вісті для боржників, які не можуть повернути борги по кредитах. Але гарні новини не для всіх, борги спишуть тільки тим, хто брав кредити в державних банках.

На даний момент в держ банках зафіксовано 305 млрд грн прострочених та кредитів, які не обслуговуються. У зв'язку з чим Рада з фінансової стабільності ухвалила рішення про те, що кредитний портфель необхідно поліпшити шляхом їх скорочення.

План Ради з фінансової стабільності полягає в наступному:

  • проблемні кредити будуть списані (прощені), за умови, що вони були зарезервовані на 100%, а банки продовжать роботу по стягненню боргів;
  • реструктуризація кредитів, які обслуговуються, але не гасяться в строк;
  • реалізація заставного майна на аукціонах з метою покриття боргів за кредитами;
  • продаж низки проблемних кредитів або переуступка права вимог.

Які борги будуть прощені? Непрацюючими проблемними кредитами будуть вважатися ті, за якими є прострочення по погашенню відсотків і тіла кредиту більш, ніж на 90 днів. У міжнародній практиці позначаються як Non-performing loan (скорочено NPL).

Однак, такі суми не можуть не викликати підозри. Які шанси, що дане рішення було прийнято під конкретних осіб, а іншим лише пощастило? Це питання швидше за все залишиться без відповіді.

Ми писали про те, що Перезапуск: Кредити для бізнесу. Через карантин, та й в принципі через ту ситуацію, що складається зараз в країні, величезна кількість компаній зазнає збитків. Ті, хто ще не збанкрутував, намагаються вижити користуючись усіма можливостями.

Читати також