В Україні Банки пробачать 300 млрд грн боргів за кредитами

An2an
Борги спишуть тільки тим, хто брав кредити в державних банках
Борги спишуть тільки тим, хто брав кредити в державних банках

Радісні вісті для боржників, які не можуть повернути борги по кредитах. Але гарні новини не для всіх, борги спишуть тільки тим, хто брав кредити в державних банках.

На даний момент в держ банках зафіксовано 305 млрд грн прострочених та кредитів, які не обслуговуються. У зв'язку з чим Рада з фінансової стабільності ухвалила рішення про те, що кредитний портфель необхідно поліпшити шляхом їх скорочення.

План Ради з фінансової стабільності полягає в наступному:

  • проблемні кредити будуть списані (прощені), за умови, що вони були зарезервовані на 100%, а банки продовжать роботу по стягненню боргів;
  • реструктуризація кредитів, які обслуговуються, але не гасяться в строк;
  • реалізація заставного майна на аукціонах з метою покриття боргів за кредитами;
  • продаж низки проблемних кредитів або переуступка права вимог.

Які борги будуть прощені? Непрацюючими проблемними кредитами будуть вважатися ті, за якими є прострочення по погашенню відсотків і тіла кредиту більш, ніж на 90 днів. У міжнародній практиці позначаються як Non-performing loan (скорочено NPL).

Однак, такі суми не можуть не викликати підозри. Які шанси, що дане рішення було прийнято під конкретних осіб, а іншим лише пощастило? Це питання швидше за все залишиться без відповіді.

Ми писали про те, що Кому реструктуризують валютні кредити?. Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, завдяки чому для ряду громадян України з'явилася можливість реструктуризації валютних кредитів.

Читати також