В обіг вводяться нові гроші

An2an
Купюра 50 гривень та монета 5 гривень
Купюра 50 гривень та монета 5 гривень

З 20 грудня 2019 року Національний банк вводить в обіг нові гроші: купюру 50 гривень и монету 5 гривень.

Оновлена купюра має сучасний дизайн та більш захищена від підробок, а монета 5 грн дозволить економити. Паперові гроші дуже часто потребують заміни в обігу через їх зношенність.

На початку Нацбанк введе в обіг 10 мильйонів гривень – 50 гривневих банкнот та 5 гривневих монет (по 5 мільйонів).

«Банки зможуть відсьогодні отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам, – повідомив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Купюра 50 гривень та монета 5 гривень відтепер є дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися у торговельній мережі або здійснювати операції у банках».

Важливо розуміти, що 5 та 50 гривень попереднього зразка не потрібно обмінювати на оновлені. Старі гроші будуть в обігу необмежений період часу. Їми буде можливо розраховуватися одночасно з новими грошовими знаками. Банкноти номіналами 5 та 50 гривень попередніх років випуску поступово будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.

Більше інформації на сайті НБУ https://bank.gov.ua/uah

 

50 гривень

Ми писали про те, що Нові банкноти з підписом Голови НБУ Андрія Пишного. Національний банк України з 20 липня 2023 року вводить в обіг нові банкноти номіналом 1 000 гривень.

Читати також