Як Україна буде віддавати свої борги у 2019 році

An2an
Друк 100 гривневої банкноти
Друк 100 гривневої банкноти
Зображення: MyCredit.in.ua

Почнемо з важливого, в України багато боргів, але діляться вони на два основних типи: внутрішній і зовнішній борг.

І якщо з внутрішнім ще якось можна боротися, "включити друкарський верстат" і внаслідок вливання в оборот грошової маси, тобто інфляції, погасити борги, то зовнішній борг не так простий і дуже підступний. Від дефолту ще ніхто не вмирав, але ось після нього доведеться нелегко і триватиме цей процес досить довго.

Зовнішній борг України це 60% від загального боргу, цифра його досягає до 50 млрд доларів США

І тільки цей борг майже в три рази перевищує ЗВР (золото-валютні резерви) країни. Сюди входять облігації зовнішньої державної позики, позики у міжнародних організацій. Внутрішній борг у вигляді валютних ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) це трохи більше як 4 млрд доларів США. Борг в національній валюті – близько 625 млрд грн (ОВДП). А борг перед МВФ – близько 7 млрд доларів США.

В 2019 Україна повинна буде виплатити тільки МВФ 1,8 млрд доларів США

Перший платіж по своєму боргу Україна заплатить першого лютого, а всього через декілька днів другий платіж. Загальна сума перевищує 300 млн СПЗ (спеціальні права запозичення). На сьогодні 1 СПЗ (СПЗ / XDR) дорівнює 38,7 грн. Сума цілком пристойна і за умови, що все пройде гладко, курс гривні може залишитися на колишньому рівні, а може обвалитися вже на тлі самої події.

Величезна сума погашення частини кредиту запланована на вересень 2019 року, понад 400 млн СПЗ. Але на той час, є велика ймовірність того, що очолювати країну і управляти цими процесами будуть зовсім інші люди.

Держборг продовжує рости нестримними темпами, оскільки кожен рік виникає дефіцит бюджету. Але позитивним моментом у всіх цих боргах є факт того, що повертали й більше, наприклад у 2014 році.

График погашения внешнего долга Украины

Ми писали про те, що МВФ вимагає від України покарати екс-власників банків-банкрутів. Україна взяла на себе зобов'язання використати всі можливості для того, щоб стягнути борги з позичальників і колишніх керівників збанкрутілих українських банків. Про це йдеться в меморандумі між Україною і МВФ.

Читати також