Кодекс з процедур банкрутства вступив в силу

An2an
Банкрут
Банкрут
Зображення: Nick Youngson CC BY-SA 3.0 Alpha Stock Images

Сьогодні, 21 жовтня набув чинності Кодекс з процедур банкрутства. На створення і прийняття цього Кодексу пішло кілька років. Він був прийнятий ще восени 2018 року, а підписаний навесні 2019. Підписав його колишній президент України Петро Порошенко завершуючи свій п'ятирічний термін як глава держави.

На що вплине цей Кодекс? По-перше, наявність цього кодексу покращує рейтинг України на світовій арені як учасника економічних відносин. Зараз Україна знаходиться на 71 місці в Рейтингу за легкістю ведення бізнесу (Doing Business), в разі, якщо Україна в ньому підніметься, це може позитивно вплинути на рішення інвесторів, які планують інвестувати в нашу країну, але сумнівалися.

Що змінюється? З'являється таке поняття як "відновлення платоспроможності фізичних осіб". Офіційна реструктуризація заборгованості або її погашення за рахунок майна боржника. Недоторканність житла. Виключена можливість повторної процедури банкрутства.

Повний текст кодексу про банкроства: Кодекс України з процедур банкрутства

Ми писали про те, що НБУ: стало простіше відкрити і закрити банківський рахунок. Зміни в законодавстві щодо процедури банкрутства спричинили за собою ряд правок в інших законодавчих актах.

Читати також