Неоподатковуваний ліміт для посилок з-за кордону знову збільшили

Дарья Суп
Посилки на клавіатурі
При вартості товару від 150 до 1 тис євро, з одержувача стягуватиметься ПДВ та 10% ввізного мита
Зображення: itc.ua

Сьогодні, 25 січня, парламент вніс зміни до Податкового та Митного кодексів, згідно з якими планується підвищити нижній поріг вартості посилок з-за кордону, які будуть оподатковуватись. Тепер ліміт збільшено зі 100 до 150 євро без необхідності сплати ПДВ та мит. Законопроект №4279 підтримали 237 депутатів.

При розрахунку необхідних платежів будуть братися до уваги товарні чеки, ярлики, банківські квитанції та повідомлення з онлайн-магазинів. За вартості товару від 150 до 1 тис євро стягуватиметься ПДВ та 10% ввізного мита з одержувача. Базою для платежу буде вважатися різниця між неоподатковуваним лімітом та фактичною вартістю товару.

Раніше мінімальний поріг складав 100 євро. Однак необхідність такого рішення в результаті виправдана не була, тому що податкові надходження у період дії цього обмеження у позитивний бік не змінилися. При цьому прибутки логістичних компаній істотно зменшилися, а активність контрабандних каналів, навпаки, зросла.

Ліміт у 100 євро призвів до додаткових ускладнень при оформленні посилки на митниці. Саме з метою мінімізації бюрократичних перепон і було вирішено змінити ставку, яка не оподатковується.

 
 

 

 

Ми писали про те, що РРО: ФОПам йдуть на поступки. До перегляду рекомендуємо відео з youtube і facebook каналів DubinskyPro Йдеться про законопроекти 1053 та 1073.

Читати також