Підсумки останніх днів: Без роботи, в боргах, але з "теплим" кредитом

An2an
Бездомний, безробітний
Бездомний, безробітний

1. Приватбанк відновлює програму "теплих кредитів". Радісні вісті могли б бути, якби не той факт, що зараз людей більше хвилює виживання, ніж пара градусів наступної зими. А саме на стільки підвищується температура в квартирах при утепленні. Економії в грошовому плані може не бути зовсім, витрати будуть ті ж, але стане тепліше.

Якщо ж у вашого ОСББ ніхто з мешканців не задається питанням, що вони їстимуть через тиждень-два, то можна подати заявку на отримання "теплого кредиту" на сайті Приватбанку і отримати відшкодування по кредиту від держави (з бюджету) та місцевої влади. Відшкодування по кредиту може становити до 70%, важливо тут саме "ДО", так як розмір компенсації може бути значно нижче.

2. Пенсіонери, які дожили до 80 років стали трохи менше біднішими. Тепер їм доплачують по 500 грн. А з першого травня, буде індексація пенсій, аж на 11%. Для тих, хто отримує 1700 грн, тепер отримуватимуть майже аж 1900. Пенсійний фонд України прям по всі труби сурмить про це, прям як герої десятиліття. Але ті, хто на межі виживання будуть раді й цьому.

3. Ще одна обіцянка влади, тимчасова фінансова допомога. Пенсіонерам, чия пенсія нижче п'яти тисяч гривень, будуть доплачувати 1 000. Скоро казка мовиться, та не скоро діло робиться. Результати будуть видні в обіцяний термін - кінець квітня.

4. Третя "покращення" від Кабміну для пенсіонерів, тут потрібно визнати, що це гарний початок, так як багато людей у ​​віці далекі від сучасних технологій і не в змозі оплатити комунальні послуги через інтернет:
"Громадяни, які отримують пенсії та грошову допомогу через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони повинні зареєструватися в системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на" гарячу "лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які готові оплатити дистанційно , і необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків ".

5. Реструктуризація кредитної програми. "Дешеві кредити" направлять на потреби бізнесу, які на межі банкрутства через карантин. Про це ми писали тут: Перезапуск: Кредити для бізнесу (13.04.2020)

6. Через карантин кількість безробітних зростає щодня. Офіційна статистика замовчує ці показники (офіційно зріст лише 22%), але весь бізнес, який будувався на обслуговуванні клієнтів, банкрут або практично банкрут. Кафе, ресторани, готелі, торгово-розважальні центри, спортклуби і т.п. всі наймані співробітники у відпустках, багато за свій рахунок, а хтось вже звільнений.

7. Українці, набралися кредитів у фінансових організаціях не в змозі обслуговувати свої борги. Навіть не дивлячись на те, що НБУ забороняє нараховувати штрафи і пені, це не врятує тих, хто по своїй неосвіченості набрався подібних кредитів. Колектори отримають нові коробки справ за неповернення кредитів, суди отримають нові справи. Більш того, компанії, де буде масове неповернення кредитів, також можуть припинити своє існування.

Ми писали про те, що 50% банків не переживе чергову світову кризу. Експерти McKinsey & Company (Міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на вирішенні завдань, пов'язаних зі стратегічним управлінням) прийшли до висновку, що половина банків не зможе пережити чергову глобальну кризу, яку пророкують в найближч

Читати також