Нові правила "гри" від НБУ

An2an
Здание Национального банка Украины
НБУ

Поки ФОПи обурюються новим законопроектам про касові апарати, скоро в силу вступить Закон (що йде як законопроект під номером 1069-2), який внесе зміни в регулювання ринків фінансових послуг і багато в чому "розв'яже" руки Нацбанку.

У теорії це виглядає красиво, як на зображенні:

 

1069.jpg

Насправді, не все так райдужно. Точніше не для всіх.

Перші, хто потрапляє під "роздачу" НБУ - кредитні спілки. Причиною для цього є той факт, що кредитні спілки використовують не власні кошти, а залучені. Тобто Нацбанк хоче збільшити відповідальність кредитних спілок перед кредиторами (тими, хто їм надає кошти).

Особисто я не знаю тих, хто робив би вклади в кредитні спілки, але швидше за все такі люди існують. З великою ймовірністю це  люди з великою кількістю вільних коштів. Тобто НБУ дбає не про "звичайних людей", а про певне коло осіб. Про кого саме мова - кожен для себе вирішує сам.

Якщо копати глибше, то НБУ хоче змусити кредитні спілки приєднатися до Фонду гарантування вкладів (ФГВФО), на скільки це доцільно і чиї інтереси відстоюються в першу чергу, знову ж виникають питання. Є великі сумніви, що кредитні спілки захочуть робити внески в ФГВФО.

Другими в черзі по "примірці" нових правил Нацбанку стоять страхові компанії. Причини аналогічні, страхові компанії також можуть залучати кошти, наприклад за програмами страхування життя і т.п. В даному випадку явно простежується турбота про кінцевого споживача послуги, так як неодноразові випадки банкрутства страхових компаній приводили до повної втрати всіх накопичувальних внесків.

З полегшенням можуть зітхнути лізингові компанії, ломбарди та інші фінансові (кредитні) організації, які надають послуги за рахунок власних коштів. Знаючи певне коло осіб, наприклад тих, що володіє мережею ломбардів по країні, то така лояльність цілком зрозуміла.

Що ж буде насправді, стане ясним після того, як Закон вступить в силу і НБУ почне його використовувати в своїй роботі.

 

Ми писали про те, що РРО: ФОПам йдуть на поступки. До перегляду рекомендуємо відео з youtube і facebook каналів DubinskyPro Йдеться про законопроекти 1053 та 1073.

Читати також