ФОПам спростять закриття рахунків

An2an
Банковский счет
Счет в банке

Починаючи з 21 жовтня 2019 року почне діяти новий Кодекс за процедурою банкрутства. З цієї причини, щоб привести всі процедури до єдиного стандарту, Національний банк України хоче врегулювати ряд процедур з питань банкрутства фізичних і юридичних осіб.

НБУ планує встановити порядок за наступними напрямками:

- закриття рахунків ФОП, в разі припинення здійснення підприємницької діяльності, за умови, що на рахунку немає коштів;
- зміна рахунків клієнтів, які припинили здійснювати діяльність, при цьому на рахунку є залишок коштів.
- відкриття додаткового рахунку для здійснення санації (заходи для поліпшення фінансового становища підприємства) керуючим санацією боржника - юридичної особи;
- відкриття рахунку для здійснення арбітражним керуючим процедури реструктуризації та / або погашення боргів приватного підприємця (ФОП) або приватної особи;

З огляду на ці зміни, передбачається, що закриття банківського рахунку приватним підприємцем (ФОП) і юридичною особою буде здійснюватися на підставі отриманої інформації з ЄДР (єдиного державного реєстру), яка буде надаватися в електронному вигляді.

У разі, якщо у ФОПа на рахунку є залишок коштів, банк повинен буде в автоматичному режимі відкрити рахунок на приватна особа і перерахувати (перевести) гроші на нього.

Ми писали про те, що НБУ: стало простіше відкрити і закрити банківський рахунок. Зміни в законодавстві щодо процедури банкрутства спричинили за собою ряд правок в інших законодавчих актах.

Читати також