Купити валюту тепер можна онлайн в мобільних додатках банків України. Одними з перших цю послугу почали пропонувати в ПриватБанку, Монобанку, Укрсиббанку та Альфабанку. Все це стало можливим завдяки новому закону “Про валюту та валютні операції”. Отже, тепер детальніше розглянемо як обміняти валюту в мобільних додатках.
Онлайн обмін в "Приват24"
Обмін валюти в мобільному додатку Приватбанк буде здійснюватися за курсом банку без додаткових комісій. Однак, якщо це власні кошти клієнта. У разі, якщо для обміну валюти буде використаний кредитний ліміт, комісія з'явиться. Без комісій здійснити операцію з обміну (купівлі або продажу) валюти можна тільки між картками, які випущені за тарифом "Універсальна".
Опубліковано ПриватБанк Середа, 6 лютого 2019 р.
У додатку, валюту можна зарахувати і зберігати на валютній картці або на депозиті в гривнях. Якщо у клієнта немає валютної картки, то Приватбанк пропонує відкрити віртуальну картку онлайн у мобільному додатку.
Термінал Приватбанку також підійде дляn обміну валюти. Для здійснення операції через термінал потрібно зайти в пункт меню "Банківські послуги" і вибрати пункт "Обмін валют". Наступним кроком необхідно внести готівкову гривню і вказати картку банку, на яку будуть зараховані кошти.
Обмін валюти в додатку "Монобанк"
Щоб обміняти валюту в додатку "Monobank" потрібно зробити переклад з гривневої картки на валютну. Власникам гривневих карток вже давно доступні віртуальні картки в доларах США і євро (при бажанні їх можна отримати в фізичному вигляді сплативши послуги емісії картки).
Як купити валюту?
Необхідно перейти на валютну картку, вибрати пункт меню "Поповнити свою картку", вибрати картку в гривнях (з неї буде знято кошти). Курс і комісія відразу вказані при введенні бажаної суми валюти. Потрібно сказати, що курс обміну валюти в додатку "Монобанк" нижчий ніж в інших банках, і це тішить власників карток цього банку.
Покупка валюти в мобільному додатку "Альфа-Банк"
Входимо в мобільний додаток, і відразу на екрані видно кнопка "Обміняти", варто зазначити, це дуже зручно. Пропонується вибір валюти, картка, доступна сума і курс. Але, якщо у Вас немає валютного рахунку і картки, то операцію зробити не вийде, а щоб відкрити картку доведеться звертатися до відділення банку. Певне упущення з боку банку і втрата потенційного клієнта цієї послуги. Адже можна було запропонувати відкрити віртуальну картку, як наприклад це зробили в "Монобанк".
Міняємо валюту в "Укрсиббанк" через мобільний додаток
В Укрсиббанку не стали винаходити велосипед і пішли по шляху "Монобанку", коли обмін операції здійснюється переказом коштів між рахунками. Але створили подібну "проблему" як в Альфа-Банку, коли потрібно мати валютний рахунок і валютну картку. Найчастіше "Укрсиббанк" одночасно відкриває три картки (гривня, долар США і євро), тому у багатьох клієнтів цієї проблеми з наявністю рахунків у валюті виникнути не повинно. Все відбувається в пункті меню "Платежі".
Що змінилося після вступу в силу Закону: "Про валюту і валютні операції"
Для фізичних осіб:
- операції до 150000 грн не підпадають під фінансовий моніторинг;
- покупка валюти онлайн до 150 тис. грн.
- можливість мати рахунки за кордоном (раніше для цього було потрібно отримати ліцензію НБУ);
- відправлення валюти за кордон в сумі до 150 тис. грн (раніше 15 тис.)
- тепер без декларування можна вивести за кордон готівкової валюти в еквіваленті 10 тис. євро.
Юридичні особи отримали трохи більше:
- можливість інвестувати за кордоном;
- відкриття компаній, представництв;
- відкриття рахунків за кордоном;
- ввезення та вивезення цінних паперів через кордон;
- відправлення коштів за кордон для участі в тендерах;
- надання кредитів у валюті за кордоном;
- обов'язкова частина продажу валютної виручки зменшилася з 50 до 30%;
- скасовано необхідність попереднього резервування гривні для покупки валюти;
- збільшений період здійснення платежів за експортно-імпортними контрактами до 365 днів (раніше 180), а за порушення цього періоду не можуть застосувати заходи у вигляді заборони на здійснення діяльності.