Як відрізнити купюру 1000 гривень від підробки

Фрол Антонов
Одна тисяча гривень - 1000 грн
Тисяча гривень

Багато українців вже в очікуванні і хочуть "помацати" нову купюру номіналом в 1000 грн. Але при цьому деякі побоюються, що можуть отримати підробку. Одна справа отримати купюру в банку, інше - від приватної особи (наприклад на ринку).

Як себе убезпечити від фальшивої купюри в тисячу гривень?

Як і інші, банкнота 1000 грн виконана з нанесенням рельєфних зображень, з водяними знаками (які видно, якщо подивитися на світ через купюру). Також на купюрі присутня захисна стрічка та елементи що змінюють колір. Колір елемента купюри змінюється з золотистого на зелений.Купюру можна також перевірити спецзасобами, наприклад в ультрафіолеті (світитися повинні тільки окремі елементи, а не вся купюра цілком) або у інфрачервоному кольорі. Для додаткової перевірки існують окремі інструкції для співробітників банків, коли при перевірці основних елементів все ще залишаються сумніви в справжності банкноти. Зазвичай вони знаходяться у відділеннях банків у відкритому доступі на інформаційних стендах.

На відео коротка інструкція від заступника начальника відділу Департаменту грошового обороту (НБУ) Михайла Луценко про те як перевірити справжність купюри в 1000 грн.

Детальніше про зображення купюри можна ознайомитися на сайті Національного банку України.

Ми писали про те, що Нові банкноти з підписом Голови НБУ Андрія Пишного. Національний банк України з 20 липня 2023 року вводить в обіг нові банкноти номіналом 1 000 гривень.

Читати також