Як працює "Дія" — Держава в смартфоні

An2an
Дія — мобільний додаток
Держава в смартфоні 'Дія'

Сьогодні з'явилася можливість додати водійське посвідчення (права) і свідоцтво про реєстрацію автомобіля (техпаспорт) собі в смартфон.

Що для цього потрібно?

  1. Смартфон з операційною системою Android або iOS.
  2. Встановити мобільний додаток "Дія", знайти в PlayMarket або AppStore (або пройти за посиланням https://go.diia.app/ )
  3. Пройти реєстрацію (наприклад, за допомогою BankID)
  4. Дочекатися завантаження документів в додаток (на це буде потрібно якийсь час)
  5. Якщо документи не з'явилися, звернутися в підтримку. В автоматичному режимі працюють чат-боти в Viber, Telegram і т.д.

Приклад повідомлення з чату бота:
❗️ Можливі шляхи виправлення проблеми:

  1. Якщо документів у застосунку немає зовсім — спробуйте авторизуватися знову.
  2. Не допоможе — спробуйте пройти верифікацію. Можливо інформаційній системі МВС недостатньо даних для створення цифрового образу документів. Їх можна спробувати внести в систему без візиту до сервісного центру МВС.

Скористайтесь простою онлайн-формою верифікації документу у кабінеті водія – https://e-driver.hsc.gov.ua/
Після обробки даних документ автоматично з'явиться у Дії 📱

З Планом розвитку проекту можна ознайомитися за посиланням: https://plan.diia.gov.ua/

Найближчим часом планується запуск: автостраховка, студентський квиток, паспорт громадянина України та закордонний паспорт. Згодом планується додати можливість оплати штрафів, а також ідентифікаційний номер фіз особи.

 

Після установки програми та додавання документів можна залишити документи вдома і спокійно вирушати в дорогу. У разі, якщо поліція зупинить транспортний засіб, то пред'явлення документів в електронному вигляді буде достатньо для ідентифікації водія і власника транспортного засобу. У додатку при натисканні на зображенні документа (воно перевертається) формується QR код для перевірки інформації.

Як саме поліція буде перевіряти справжність таких документів і що буде входити в їх повноваження в цьому випадку, до кінця не зрозуміло. А значить конфліктні ситуації будуть виникати на "рівному місці". Будьте готові до можливих несподіванок.

Ми писали про те, що У PNB Banka арештовані рахунки 10 українських IT-компаній. На сайті НВ Бізнес було опубліковано матеріал згідно якого в латвійському банку "PNB Banka", яки

Читати також