Як не платити колектору

An2an
Весы правосудия
Весы Фемиды

Дана тема буде актуальна як для тих, хто вже отримує листи і дзвінки від колекторів, так і для тих, хто може опинитися в рядах неплатоспроможних позичальників.

У багатьох випадках, коли банк розуміє, що позичальник не поверне йому кредит, борг передається колекторам. Також, у випадках, якщо банк визнається банкрутом, кредитний портфель може бути проданий колекторам. Саме про це і піде мова. Принцип роботи колекторських компаній (агентств) - це купівля проблемних кредитів значно дешевше, ніж сума до повернення за позикою. Найчастіше банки банкрути згодні отримати хоча б частину боргу і "продають" кредити цілими портфелями зі значним дисконтом від вартості.

Багато з українців намагаються оскаржувати передачу кредиту колекторам в суді і правильно роблять. Адже нещодавно з'явився судовий прецедент, згідно якого позичальник виграв справу в якому зміна кредитора визнано незаконним. Більш того, погашення кредиту колектора може виявитися неофіційним, що не позбавить від боргу і не зніме заборони з майна в заставі (якщо таке було).

Які причини, що справа в суді було виграно:
- операція з передачі кредиту була визнана факторингової послугою;
- компанія (колектор) не мала ліцензії на здійснення такого роду виду діяльності.

У разі, якщо банк виявився банкрутом і кредити були передані (продані) не в інший банк або ФГВФО, а в фінансову / кредитну організацію, то позичальник може оскаржити дане рішення в суді і виграти справу. У цьому випадку кредит передається в ФГВФО (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб).

Що важливо! Навіть якщо було виграно справу в суді у спорі з колектором, платити за кредитом все ж таки доведеться, але вже на рахунок організації, яка є законним правонаступником кредитів.

Будьте уважні, не платіть зайвого.

Ми писали про те, що У банках знизилася кількість проблемних кредитів. За даними НБУ в 2017 році частка проблемних кредитів у загальному портфелі банків становила 58%. Не дивлячись на те, що 2020 рік виявився для багатьох, м'яко кажучи, складним, частка проблемних кредитів знизилася до 43%.

Читати також