Використання "ФОПів" для великих компаній буде поза Законом

Фрол Антонов
Частный предприниматель ЧП ПП ФОП ФЛП
Частный предприниматель

Ні для кого не секрет, що приватних підприємців використовують для зниження податкового навантаження навіть в дуже великих компаніях. Наприклад, практично в усіх ресторанах приносять два чеки, так як один чек на ПП, а другий на ТОВ. (Розділяють кухню і бар, так як потрібна ліцензія). Можливо не у всіх випадках, але в більшості, компанії з надання фітнес / спортивних послуг - це теж "ФОП" (фізична особа підприємець). У цих рядах також знаходяться магазини з продажу ювелірних виробів, побутової техніки і т.п.

«Ми повинні, з одного боку, забезпечити можливість ФОПам працювати за цією системою, а з іншого - виключити ухилення від оподаткування", - повідомляє в своєму зверненні депутат президентської партії Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева великі компанії, які використовують для звітності приватного прідприємці, іноді за один день перевищують річний ліміт ФОПів, який становить 5 млн. грн.

Планується, що будуть внесені зміни в законодавство, що дозволить виключити подібні махінації та зловживання. Гетманцев вважає, що перші зміни будуть внесені в перший місяць початку роботи Верховної Ради.

Нагадаємо, що раніше була озвучена інформація, що приватні підприємці будуть звільнені від сплати ЄСВ, якщо вони не здійснювали підприємницьку діяльність.

«Ми виходимо з того, що виборці Зеленського - відповідальні люди і вони хочуть платити податки і розуміти, що оподаткування - це не просто узаконений грабунок, а що від цього залежить, зокрема, якість доріг, інфраструктура, освіта, медицина і багато іншого. І цей взаємозв'язок має стати для них очевидним ", - Гетманцев.

Як все це позначиться на ситуації в країні, ціни, а також надходження в бюджет, можна буде побачити вже до кінця цього року.

Ми писали про те, що НБУ скасував Постанову про заборону на зняття грошей з рахунків ФОП. Страждання закінчилися. У Нацбанку усвідомили свою помилку, а можливо навіть некомпетентність в питаннях що стосуються роботи фізичних осіб підприємців.

Читати також