У PNB Banka арештовані рахунки 10 українських IT-компаній

An2an
PNB Bank
PNB Bank

На сайті НВ Бізнес було опубліковано матеріал згідно якого в латвійському банку "PNB Banka", який був визнаний неплатоспроможним 12 вересня, арештовано рахунки 10 українських IT-компаній через звинувачення у відмиванні коштів.

Українські компанії не можуть отримати навіть 100 тисяч євро гарантованої виплати через арешт.

 

Фрагмент листа, яке постраждалі компанії написали віце-прем'єру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитру Кулебі:

Ми стурбовані практикою по відношенню до українських, в основному ІТ компаніям, які були клієнтами латвійського банку "PNB BANKA", щодо здійснення гарантованої виплати. У процесі підготовки та подання документів, необхідних для отримання суми гарантованої виплати в розмірі 100 000 євро, вони отримали повідомлення від Служби фінансової розвідки Латвії, що їхні рахунки заарештовані, а самі компанії були звинувачені у відмиванні грошей і фінансуванні тероризму! Такі листи з обвинуваченням отримали компанії, які мали рахунки в банку не менше 5 років і завжди проходили перевірки банку і не викликали ніяких підозр з боку служби фінансового моніторингу банку. Проблеми почалися тільки після подачі документів на відшкодування гарантованої виплати.

За непідтвердженою інформацією на рахунках компаній кошти обчислювалися в мільйонах євро.

Проблеми з банком викликані тим, що в Латвії активно ведеться боротьба з відмиванням коштів і не дивлячись на те, що банк входив в 10 найбільших (займав 6 місце), це ніяк не вплинуло на рішення про його ліквідацію. А "боротьбу з вітряками" почали через те, що як комітет експертів Ради Європи з боротьби з відмиванням тіньових капіталів і фінансуванням тероризму раніше встановив для Латвії посилений режим контролю, визнавши малоефективними дії держави. Якщо цю проблему в Латвії не усунуть, то країну можуть включити в сірий список ЄС.

Чи причетний цей банк до якихось махінацій поки не відомо, але відомо, що українські компанії залишилися без грошей.

Ми писали про те, що Як працює "Дія" — Держава в смартфоні. Як додати в смартфон водійське посвідчення (права) та свідоцтво про реєстрацію автомобіля (техпаспорт)

Читати також