Ставки по кредитах, реалії та прогноз

An2an
Кредитна статистика
Кредитна статистика

У 2020 році Національний банк серйозно зайнявся питанням зниження ставок по кредитах, знизив облікову ставку і лобіював програму Уряду доступних кредитів. Облікова ставка НБУ (ставка рефінансування) на сьогоднішній день 6% річних.

Потрібно відзначити, що в цьому питанні вдалося досягти значного результату. Ставки за кредитами в банках дійсно знизилися. Однак, за наявними даними кредити все ще не доступні для багатьох громадян країни. Далеко не кожен зможе платити по кредиту більше 33% річних, а саме це значення зараз є середнім для фізичних осіб.
Для юридичних осіб ставки по кредитах нижче в кілька разів, зараз це значення знаходиться близько 9% річних. Однак, кредити за такими ставками доступні далеко не всім. Такий відсоток можна отримати тільки за програмою "5-7-9%".

Катерина Рожкова (перший заступник глави Національного банку України) на своїй сторінці в "Фейсбуці" опублікувала повідомлення з прогнозом про кредитні ставки на 2021 рік. Так, ставки по кредитах, для клієнтів з позитивною кредитною історією, становитимуть 7-8% для короткострокових кредитів і 10-11% для довгострокових.

Зі статистикою ринку кредитування можна ознайомитися на сайті НБУ.

Ми писали про те, що НБУ рекомендує. Реструктуризацію кредитів буде продовжено. Якщо для когось ця тема нова, то треба визначитися, що таке реструктуризація.

Читати також