Президент Зеленський збирається продати всі державні банки

An2an
Здание Укрэксимбанк
Укрэксимбанк

За інформацією сайта Bloomberg в планах нового Президента України звернутися до досвіду, що допоміг відновити екс-комуністичне крило континенту ще в 90-х роках.

За допомогою Міжнародного валютного фонду президент Володимир Зеленський хоче продати державні компанії, зменшити дефіцит бюджету та послабити правила щодо власності на землю. Ідеї ​​пливли навколо довгі роки. Але на відміну від попередньої адміністрації, у цього може бути більше апетиту до їх виконання.

За словами Олексія Гончарука, 35-річного керівника економічної команди Зеленського, Україна має намір підписати у вересні штатну угоду з МВФ про заміну кредитної угоди, яка закінчується наприкінці року.

"МВФ - наш стратегічний партнер", - сказав він минулого тижня в інтерв'ю в Києві. "Ми безумовно прагнемо отримати ще одну програму".

"Банки повинні бути продані першими", - сказав Гончарук. "Я хочу, щоб в Україні було 10 великих системних банків".

"Коли ми показуємо зміни в підході до приватизації, продажу сільськогосподарських угідь, коли ми залучаємо пару великих компаній для видобутку природних ресурсів - усі ці приклади дадуть чіткі сигнали, що правила змінилися", - сказав він.

 

Після того, як відбудеться перша парламентська більшість у сучасній історії України, партія Зеленського у серпні сформує уряд, заявив Гончарук (який, як кажуть українські ЗМІ, є потенційним прем'єр-міністром).

Контроль за законодавчою владою дозволить йому проводити ринкову економічну політику, яку вподобали Польща та Угорщина, впроваджені два десятиліття тому, навіть попри те, що ці країни зараз прагнуть більшого впливу держави.