Облікова ставка НБУ 11%. До чого це призведе?

An2an
НБУ та мішки з грошима
НБУ та мішки з грошима
Зображення: MyCredit.in.ua

Нацбанк знижує облікову ставку до 11% річних. Заявлені і реальні причини?

Щоб економічні показники хоч якось наблизилися до планів керівництва країни, НБУ тисне на вартість кредитних ресурсів усіма можливими важелями.
Нагадаємо, що Президент і Уряд обіцяли кредитні ставки на рівні 12% річних, це не рахуючи того, що було заплановано виділення коштів на підтримку малого бізнесу із заниженими відсотками від 5 до 9% річних. Але цих грошей немає і звідки їх візьмуть поки не зрозуміло.

У зв'язку з чим цілком логічно знижувати вартість кредитів, щоб хоч якось зменшити втрати бюджету і видати більше кредитів за цією програмою.

При цьому в НБУ завуальовано пояснюють, що дана міра з цим ніяк не пов'язана і це планова подія, яка дозволить стримувати зростання інфляції. Очікують зростання макроекономічних показників, зростання економіки в цілому, а також зростання доходів населення. Цим вони сподіваються повернути "заробітчан".

Дивно, що ніхто не афішує, що зниження ставок по кредитах спричинить за собою відтік коштів з банків. Адже банк закладає різницю мінімум 3% між депозитом і кредитом. Тобто щоб видати кредит під 12% банк повинен залучити депозит під 9%. Серйозно? З рівнем (офіційної) інфляції 5%?

Більш того, до кінця року облікову ставку хочуть знизити до 7%. Яким буде відсоток по депозитах не складно здогадатися.

Ми писали про те, що НБУ рекомендує. Реструктуризацію кредитів буде продовжено. Якщо для когось ця тема нова, то треба визначитися, що таке реструктуризація.

Читати також