Облікова ставка НБУ 11%. До чого це призведе?

An2an
НБУ та мішки з грошима
НБУ та мішки з грошима
Зображення: MyCredit.in.ua

Нацбанк знижує облікову ставку до 11% річних. Заявлені і реальні причини?

Щоб економічні показники хоч якось наблизилися до планів керівництва країни, НБУ тисне на вартість кредитних ресурсів усіма можливими важелями.
Нагадаємо, що Президент і Уряд обіцяли кредитні ставки на рівні 12% річних, це не рахуючи того, що було заплановано виділення коштів на підтримку малого бізнесу із заниженими відсотками від 5 до 9% річних. Але цих грошей немає і звідки їх візьмуть поки не зрозуміло.

У зв'язку з чим цілком логічно знижувати вартість кредитів, щоб хоч якось зменшити втрати бюджету і видати більше кредитів за цією програмою.

При цьому в НБУ завуальовано пояснюють, що дана міра з цим ніяк не пов'язана і це планова подія, яка дозволить стримувати зростання інфляції. Очікують зростання макроекономічних показників, зростання економіки в цілому, а також зростання доходів населення. Цим вони сподіваються повернути "заробітчан".

Дивно, що ніхто не афішує, що зниження ставок по кредитах спричинить за собою відтік коштів з банків. Адже банк закладає різницю мінімум 3% між депозитом і кредитом. Тобто щоб видати кредит під 12% банк повинен залучити депозит під 9%. Серйозно? З рівнем (офіційної) інфляції 5%?

Більш того, до кінця року облікову ставку хочуть знизити до 7%. Яким буде відсоток по депозитах не складно здогадатися.

Ми писали про те, що Банки зобов'язані повідомляти клієнтові реальну вартість кредиту. Починаючи з 19 січня банки зобов'язані надавати інформацію про кредитування в повному обсязі. Це пов'язано з тим, що вступили в силу нові вимоги щодо захисту прав споживачів фінансових послуг.

Читати також