Обіцяна іпотека під 10% річних може стати реальністю

An2an
Іпотека, кредит
Ключі від квартири, будинка

Нагадаємо, що в кінці квітня початку травня Президент Зеленський пообіцяв, що в Україні будуть видавати кредити під заставу нерухомості (іпотека) зі ставкою 10% річних. На той момент це здавалося нереальним. Але стрімке і регулярне зниження облікової ставки підводить нас до того, що це таки може стати реальністю.

Депозити в банках вже залучають значно нижче 10% річних, про валютні вклади можна навіть не згадувати - це 1-2% річних і навіть нижче. З огляду на ці факти, ставка по кредитах під реальну заставу дійсно може значно знизитися. Тиском на ставку також може стати участь Держави шляхом створення соціальних програм.

На даний момент облікова ставка НБУ становить 6%, що вже дозволяє видавати кредити під 10%. А враховуючи, що ставка рефінансування буде ще знижуватися, це практично здійснилось. Іншими словами - 10% по іпотеці бути.

Тому, якщо планували купувати нерухомість в кредит, варто трохи почекати, тому що замість 30-40% річних, можна буде отримати 10 (або ставку, близьку до цього значення). Важливо, щоб у позичальника вже були кошти на перший внесок (від 20%).

Потрібно відзначити, що багато банків вже готуються до зниження ставок і навіть зараз готові видавати кредити під низький відсоток. Важливими критеріями при цьому будуть термін кредиту - до 5 років, відсоток первинного внеску.

Вирішили бігти за кредитом? Не забудьте, щоб отримати кредит потрібно зібрати пакет документів. Їм якраз вже можна почати займатися.

Для отримання кредиту в будь-якому банку потрібно буде надати:

  1. Паспорт.
  2. Оригінал ідентифікаційного коду (враховуючи, що багато хто носить копію, потрібно все ж постаратися знайти оригінал).
  3. Якщо одружений, то варто захопити не тільки свідоцтво про шлюб, а й паспорт і ІПН "другої половинки". Якщо розведені, то свідоцтво про розлучення.
  4. Важливим моментом буде довідка з місця роботи і зазначеним рівнем доходу (як мінімум за останні 6 місяців), або інший документ, що підтверджує джерело доходу (наприклад, якщо позичальник є приватним підприємцем - ФОП).

Не настільки важливими, але мають вагоме значення є:

  1. Громадянство України.
  2. Вік від 21 року (рідко від 18 років).
  3. Деякі банки можуть запросити довідку про доходи за останні 12 місяців.
  4. Рівень доходу повинен перевищувати суму обов'язкового щомісячного платежу по кредиту більше, ніж в 1.5 рази.
  5. У банку можуть запросити суму щомісячного доходу на кожного члена сім'ї.
  6. Відсутність поганою кредитною історії (погана кредитна історія може вплинути на рішення банку).

Експерти вважають, що іпотечне кредитування буде набирати обертів, але карантин та обмеження в значній мірі будуть впливати на кредитний ринок. На даний момент близько 80% всіх кредитів припадає на короткострокове кредитування - споживче кредитування і кредити готівкою.

Ми писали про те, що Кому реструктуризують валютні кредити?. Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, завдяки чому для ряду громадян України з'явилася можливість реструктуризації валютних кредитів.

Читати також