Новий Комітет при НБУ: кого будуть контролювати?

An2an

В НБУ (Національний банк України) був створений новий Комітет. У функції нового комітету входитимуть питання з регулювання небанківських фінансових послуг. Нацбанк прийняв рішення про поділ спостережних функцій: викликано це через відмінності між банківськими та небанківськими складовими ринку.

Створений Комітет буде виконувати наступні функції:

  1. Реєстрація та ліцензування учасників ринку небанківських фінпослуг.
  2. Нагляд і регулювання.
  3. Застосування санкцій і штрафів за порушення.
  4. Захист прав споживачів.
  5. Забезпечення стабільності ринку та інше.

Подібне розділення цілком виправданий і логічний крок, але на скільки ефективним буде цей Комітет покаже лише час. Так як наявність органу не гарантує, що він повною мірою виконуватиме покладені на нього функції. Як мінімум захист прав споживачів під питанням, так як небанківські організації видають кредити під 500-1000% річних, вводячи клієнтів в оману.

З чого випливає питання: На скільки ускладниться життя у ломбардів, кредитних спілок, Мікрокредитний компаній, інших фінансових компаній, а також у страхових? (Адже за цими компаніями стоять досить серйозні особи, в т.ч. політики) Відповідь проста - ніяк. Але зате тепер чітко і зрозуміло хто буде контактувати з цими особами для врегулювання спірних питань і лобіювання інтересів.

 
 

 

 

Ми писали про те, що Ставки по кредитах, реалії та прогноз. У 2020 році Національний банк серйозно зайнявся питанням зниження ставок по кредитах, знизив облікову ставку і лобіював програму Уряду доступних кредитів. Облікова ставка НБУ (ставка рефінансування) на сьогоднішній день 6% річних.

Читати також