НБУ відзвітував про ринок кредитування

An2an
НБУ, кредитування
НБУ, кредитування

НБУ висвітлив три основних питання по ринку кредитування:

  1. Споживчі кредити
  2. Кредити для бізнесу
  3. Іпотека

1. Споживче кредитування щорічно зростає на 30%. Для Банків тут роботи на десятиліття. Однак, щоб мінімізувати втрати необхідно ретельніше підходити до оцінки позичальника і кредитних ризиків. Кількість клієнтів буде продовжувати рости, якщо ставки за споживчими кредитами будуть знижуватися.

nbupotrebkredit.jpg

 

2. Кредити для бізнесу але "монета має дві сторони". З однієї Банки не поспішають кредитувати бізнес, особливо новий, обираючи краще старих клієнтів і обслуговувати їх кредитні лінії. З іншої, компанії не готові брати кредити під високий відсоток.

nbubizkredit.jpg

НБУ пропонує вирішити цю проблему наступним чином: Банки пом'якшують вимоги для позичальника, знижують ставку по кредиту, а Бізнес в свою чергу прагнути до прозорості і відкритості.

 

nbubizbank.jpg

 

3. Іпотека: з цим пунктом можна ознайомитися в нашій наступній новині за посиланням: Доступна іпотека

Ми писали про те, що Ставки по кредитах, реалії та прогноз. У 2020 році Національний банк серйозно зайнявся питанням зниження ставок по кредитах, знизив облікову ставку і лобіював програму Уряду доступних кредитів. Облікова ставка НБУ (ставка рефінансування) на сьогоднішній день 6% річних.

Читати також