НБУ рекомендує. Реструктуризацію кредитів буде продовжено

Фрол Антонов
Реструктуризація кредиту
Укладення згоди

Якщо для когось ця тема нова, то треба визначитися, що таке реструктуризація. Реструктуризація кредиту - ряд заходів Банку або кредитної організації (кредитора), які пов'язані зі зміною умов оплати і повернення кредиту - зміна процентної ставки і / або зміна терміну кредиту. Робиться це для того, щоб знизити навантаження на позичальника, в більшості випадків, коли він не в змозі обслуговувати кредит (заборгованість за кредитом).
Останнім часом почастішали випадки, коли банки, з метою привернути нових клієнтів, пропонують реструктуризацію кредитів виданих в інших банках.

Так, Національний банк України, враховуючи проблеми у бізнесі через карантин, рекомендує банкам реструктуризувати кредити позичальникам.

При цьому, НБУ наполягає, що реструктуризація кредиту не повинна негативно вплинути на умови для позичальника, тобто не повинна стати причиною зростання ефективної ставки. А також вилучити будь-які додаткові комісії за реструктуризацію.

 

Банкам України дозволено не поширювати деякі ознаки дефолту на реструктуризовані кредити:

  • до 30 квітня 2021 року для фізичних осіб;
  • до 31 травня 2021 року для юридичних осіб.

Передбачається, що реструктуризація кредитів (через певний список обмежень та інших заходів, котрі виникли через COVID) повинна пом'якшити вплив кризи на фінансовий стан позичальників, при цьому не створювати ризики втрат капіталу в банках.

Однак, для того, щоб банк дав добро на реструктуризацію, позичальник повинен підтвердити, що його дохід знизився або робота юридичної особи (здійснення підприємницької діяльності) повністю зупинена.

Ми писали про те, що Що робити, якщо колектори загрожують? Що обіцяє нам новий Закон?. Колектори існують у багатьох країнах... але безконтрольність і безкарність цього виду діяльності в Україні призвели до того, що людям погрожують фізичною розправою, а іноді і втілюють свої погрози в життя.

Читати також