НБУ дав пояснення як ФОП знімати гроші зі своїх рахунків

An2an
НБУ, ніч
НБУ, ніч

Кострубаті нормативні акти і Постанови НБУ давно не новина, навіть після роз'яснення від НБУ як фізичним особам підприємцям працювати далі, залишається багато питань.

Коментар з Нацбанку за Постановою №162:

Це може бути будь-який розрахунковий документ про сплату податків і зборів або документ, отриманий з особистого кабінету в ДПС про відсутність податкового боргу, розповіли в НБУ. Також ФОП може вказати в розрахунковому документі на переказ коштів з рахунку ФОП на його власний рахунок для власних потреб про відсутність у даної особи податкового боргу.

Нагадаємо, що відразу після вступу в силу цієї постанови багато банків почали блокувати транзакції і рахунки ФОПів, щоб не потрапити під санкції НБУ. Нацбанк в свою чергу говорив, що це не заборона, а лібералізація, коли для підприємницької діяльності використовується рахунок юридичної особи, а для особистих потреб гроші необхідно перераховувати на особисті рахунки.

При цьому, чомусь в НБУ не згадали, що чимало ФОПів працюють саме з готівкою, а не здійснюють платежі на рахунки інших юридичних осіб. Заборона набула чинності, що зупинило роботу десятків тисяч підприємців. Добре, що нововведення набуло чинності в період свят, коли підприємницька активність мінімальна. Але хвиля невдоволення і обурення триває досі.

Так як же тепер бути підприємцям? Як знімати гроші зі своїх рахунків або переводити їх на свій особистий рахунок?

Якщо ФОП не надав підтвердження про відсутність у нього податкового боргу або не вказав про це, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит "Призначення платежу", то банк такий переказ здійснювати не буде.

Зараз, щоб ФОПу зняти гроші зі свого рахунку або перевести їх на особистий рахунок фізичної особи в банк необхідно надати документи, які підтверджують, що підприємець не має податкових боргів і оплатив усі необхідні платежі та збори.

Але!!! Ніхто не відповів на головні питання, які цікавлять підприємців:

  • Податкова заборгованість за попередній звітний період?
  • Податкова заборгованість за отриманими коштами в поточному звітному періоді (який ще не закінчився)?
  • Як бути ФОПам,які на єдиному податку?

І т.д. і т.п.

Залишається тільки чекати чергового роз'яснення.

У свою чергу деякі банки вже знайшли для себе лазівку і знімають з себе відповідальність змушуючи ФОП, при знятті коштів з рахунку або перерахування на особистий рахунок, ставити позначку в призначенні платежу, що "Немає податкового боргу" або "Видача коштів після оплати всіх податків і зборів ".

Ми писали про те, що НБУ скасував Постанову про заборону на зняття грошей з рахунків ФОП. Страждання закінчилися. У Нацбанку усвідомили свою помилку, а можливо навіть некомпетентність в питаннях що стосуються роботи фізичних осіб підприємців.

Читати також