Кредитна ставка: Банки будуть говорити правду. Знову

Дарья Суп
Тридцять відсотків
30% ставка по кредиту

11 вересня в Верховній Раді прийнятий законопроект в першому читанні, який буде зобов'язувати банки вказувати розмір реальної кредитної ставки.

У разі прийняття, всі приховані комісії, платежі і додаткові відсотки (в т.ч. страхування застав, кредитів, позичальників і майна, вартість послуг третіх осіб тощо), повинні будуть афішуватися.

309 депутатів проголосували "ЗА".

Нагадаємо, що раніше банки також повинні були повідомляти клієнтів про реальну процентну ставку, але робили в відкриту це далеко не все і не завжди. Хитрість полягала в тому, що клієнту в загальній стопці документів давали підписати додаток до договору, що він ознайомлений з усіма умовами, в т.ч. тарифами. Багато хто навіть не розуміли, що підписують.

Такі дії в банках виправдовували тим, що вказавши рівень реальної процентної ставки по кредиту, вона стає менш привабливою. А основний дохід банки отримують саме від кредитування. У разі прийняття цього законопроекту, банки будуть саме зобов'язані повідомити про розмір кредитної ставки.

У Національному банку вже створена структурна одиниця, яка повинна буде відповідати за достовірність інформації наданої банками, захищати інтереси і права споживачів фінансових послуг.

Ми писали про те, що Кредити дорожчають, які ж причини?. Якщо хтось стежить за тенденцією вартості кредитних ресурсів, то навряд чи зможе спростувати той факт, що останні кілька років кредити в Україні ростуть в ціні, при чому в усіх сенсах цього слова.

Читати також