Кредити 3-5% на придбання та під заставу землі

Ірина
Земельні ділянки
Земельні ділянки

Галас навколо законопроекту про продаж землі набирає обертів разом з новинами, що на покупку землі будуть видаватися кредити, а також під заставу землі можна буде оформити позику на будь-які цілі.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов заявив:

Приоритетом для введения свободного оборота земель в Украине является именно пересмотр стоимости и доступности кредитов. Особенно это касается малых производителей, которые не имеют четкой финансовой отчетности, а поэтому кредитный ресурс для них или очень дорогой, или вообще недоступный.

Важливо відзначити, що кредити на покупку землі в розмірі 3-5% річних будуть доступні саме тим господарствам, які будуть працювати на цій землі. Швидше за все мова йде про фермерів. Арокомпаніі і сільськогосподарські компанії не зможуть отримати подібну ставку по кредитах.

Кредиты на покупку земли будут под 3-5% годовых в гривне, то есть это ниже, чем инфляция. Для кого? Только для тех, кто будет покупать мало земли. Не для среднего, не для крупного бизнеса. А только для тех, кто будет работать на земле. А как мы убедимся, что не будет коррупции? Через ту же базу данных, которую мы делаем, где мы будем знать, где и что выращивается и кто является конечным собственником”, — сказал Милованов.

Раніше Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив під час презентації проекту Держбюджету-2020 року, що Уряд буде працювати над тим, щоб в наступному році забезпечити підприємцям кредити під 10-12% річних у гривні. Чи буде ця ставка поширюватися на кредити під покупку землі поки не зрозуміло, як і кого саме мають на увазі під підприємцями.

 

Для того, щоб реалізувати задумані плани Кабінет Міністрів України пропонує здійснити наступні кроки:

  • Здешевлення кредитів для фермерів:
    кредитна ставка для сільськогосподарських товаровиробників в гривні складе 3% - 5%;
  • Часткові гарантії по кредитах на покупку землі:
    на підтримку сільськогосподарських товаровиробників в цьому напрямку в державному бюджеті закладено 240 мільйонів гривень;
  • Фермери зможуть використовувати відразу кілька механізмів підтримки:
    сільськогосподарські товаровиробники зможуть отримувати підтримку

Всього на державну підтримку фермерів в бюджеті на 2020 рік передбачено 4 мільярди гривень.

На даний момент в планах Уряду створити інтерактивну карту, на якій можна буде подивитися всю інформацію про будь-якій ділянці землі, аж до того - що саме зараз там росте і хто є власником.

Дорогу здолає той, хто йде.

Ми писали про те, що Програму "Доступне житло для молоді" продовжили. На сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву опублікована інформація, згі

Читати також