
Галас навколо законопроекту про продаж землі набирає обертів разом з новинами, що на покупку землі будуть видаватися кредити, а також під заставу землі можна буде оформити позику на будь-які цілі.
Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов заявив:
Приоритетом для введения свободного оборота земель в Украине является именно пересмотр стоимости и доступности кредитов. Особенно это касается малых производителей, которые не имеют четкой финансовой отчетности, а поэтому кредитный ресурс для них или очень дорогой, или вообще недоступный.
Важливо відзначити, що кредити на покупку землі в розмірі 3-5% річних будуть доступні саме тим господарствам, які будуть працювати на цій землі. Швидше за все мова йде про фермерів. Арокомпаніі і сільськогосподарські компанії не зможуть отримати подібну ставку по кредитах.
Кредиты на покупку земли будут под 3-5% годовых в гривне, то есть это ниже, чем инфляция. Для кого? Только для тех, кто будет покупать мало земли. Не для среднего, не для крупного бизнеса. А только для тех, кто будет работать на земле. А как мы убедимся, что не будет коррупции? Через ту же базу данных, которую мы делаем, где мы будем знать, где и что выращивается и кто является конечным собственником”, — сказал Милованов.
Раніше Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив під час презентації проекту Держбюджету-2020 року, що Уряд буде працювати над тим, щоб в наступному році забезпечити підприємцям кредити під 10-12% річних у гривні. Чи буде ця ставка поширюватися на кредити під покупку землі поки не зрозуміло, як і кого саме мають на увазі під підприємцями.
Для того, щоб реалізувати задумані плани Кабінет Міністрів України пропонує здійснити наступні кроки:
- Здешевлення кредитів для фермерів:
кредитна ставка для сільськогосподарських товаровиробників в гривні складе 3% - 5%; - Часткові гарантії по кредитах на покупку землі:
на підтримку сільськогосподарських товаровиробників в цьому напрямку в державному бюджеті закладено 240 мільйонів гривень; - Фермери зможуть використовувати відразу кілька механізмів підтримки:
сільськогосподарські товаровиробники зможуть отримувати підтримку
Всього на державну підтримку фермерів в бюджеті на 2020 рік передбачено 4 мільярди гривень.
На даний момент в планах Уряду створити інтерактивну карту, на якій можна буде подивитися всю інформацію про будь-якій ділянці землі, аж до того - що саме зараз там росте і хто є власником.
Дорогу здолає той, хто йде.