Кількість підроблених банкнот знизилася в 2019 році

An2an
Рахуємо пачку євро
Рахуємо пачку євро

У першій половині 2019 року з обігу було виведено 251 000 підроблених банкнот євро. Більш ніж 80% цих підробок складали банкноти 20 і 50 євро. Незважаючи на це, банкноти євро все ще залишаються надійним і безпечним засобом оплати.

Близько 251 000 підроблених банкнот євро було вилучено з обігу в першій половині 2019 року, що на 4,2% менше в порівнянні з другою половиною 2018 року і на 16,6% менше, ніж в першій половині 2018 року. Ймовірність отримання підроблених купюр незначна, оскільки кількість підробок залишається дуже низькою у порівнянні з кількістю справжніх банкнот в обігу. На даний момент в обігу перебуває понад 22 мільярда євро банкнот загальною вартістю близько 1,2 трильйона євро.

Як перевірити євро банкноти?

З того часу, як була випущена перша серія банкнот євро, Європейський центральний банк (ЄЦБ) і 19 національних центральних банків зони євро - попереджували людей, щоб вони були пильними при отриманні грошей. Ви можете перевірити свої гроші (євро), використовуючи простий метод «відчувай, дивись і нахиляй». Детальну інформацію можна отримати на сайті ЄЦБ - перевірка купюри (банкноти) євро на справжність.

Якщо ви отримуєте підозрілу банкноту, порівняйте її зі справжньою, якщо ви маєте таку. Якщо ваші підозри підтвердяться, зверніться до найближчого банку, де зможуть ретельніше перевірити цю купюру.

Ми писали про те, що ЄЦБ припиняє друк банкнот номіналом 500 євро. Європейський центральний банк прийняв рішення припинити друк банкнот номіналом 500 євро, – повідомляє прес-служба центробанку.

Читати також