Іпотека під 10% річних вже в кінці 2020 року

An2an
Рожкова и.о. главы НБУ
Екатерина Рожкова

В.о. глави НБУ Катерина Рожкова дала інтерв'ю Інтер-Факс, в якому розповіла про плани НБУ на 2020-2021 роки.

Для тих, хто хотів придбати нерухомість в кредит і чекав зниження ставки по кредитах на нерухомість, необхідно затягнути паски і почекати ще півроку. Іпотека під 10% річних може стати реальною не раніше четвертого кварталу поточного року.

У четвертому кварталі можна буде масово запускати іпотеку. Для найбільш якісних позичальників 10% річних вийде економічним шляхом, а не адміністративним. Іпотека підтягне додаткові суміжні галузі, які теж потребують додаткової "підкредитовки", - Рожкова.

Зараз Нацбанк веде роботу з українськими банками, де упор робиться на зниження ставок по кредитах природним шляхом. Зниження кредитних ставок для бізнесу і корпоративних клієнтів. Зниження кредитних ставок можливе тільки при зниженні відсотків по депозитах і вартості інших залучених коштів. А це може стати "каменем спотикання". Адже, щоб видати кредит під 10%, передбачається, що залучені кошти повинні коштувати не вище 7% на той же період. На цей крок вже зважилися державні банки, а також банки з іноземним капіталом. Відсотки по депозитах зараз мають велику різницю, від 1 до 12% річних.

Паралельно з цим напрямком, НБУ просить комерційні банки враховувати обмеження для ведення бізнесу (через коронавірус) і розробляти спеціальні кредитні програми.

"Ставка повинна бути нижче, а кредит - довший і умови м'якше, щоб допомогти бізнесу відновитися. Завдання банку - не просто видати кредит, а видати так, щоб бізнес ці гроші пустив в роботу, залишився здоровим і борг з часом, як годиться, повернув ", - Рожкова.

Ми писали про те, що Кому реструктуризують валютні кредити?. Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, завдяки чому для ряду громадян України з'явилася можливість реструктуризації валютних кредитів.

Читати також