Іпотека: кількість кредитів під заставу нерухомості зростає

Фрол Антонов
Кредит під заставу нерухомості
Багатоповерховий будинок, квартири, іпотека

Національні банк, на підставі проведеного опитування серед банкірів заявив, що за останні пів року попит на кредити під заставу нерухомості значно виріс. Опитування проводилося в кінці 2020 року і на початку 2021 серед менеджерів кредитних відділів банків, де кредитний портфель більш 90% від загальної суми.

Виявилося, що для зростання іпотеки було кілька причин.
По-перше, банки пом'якшили вимоги до позичальників. Це перше пом'якшення за останні три роки. По-друге, процентні ставки по кредитах знизилися. Нагадаємо, що ставка по кредиту для покупки нерухомості починається з 12% річних. Але важливо враховувати, що банки використовують плаваючу ставку. По-третє, люди відновлюють свою довіру до банків, в т.ч. до кредитних програм.

«Учасники опитування підтвердили зростання попиту на іпотеку, яка була рекордно високою два квартали поспіль. Вперше з 2017 року відбулося суттєве пом'якшення стандартів іпотечного кредитування. Цьому сприяли позитивні очікування на ринку нерухомості і зниження вартості ресурсів переважно у великих банків».

При цьому, потрібно зазначити, що не дивлячись на зростання кількості кредитів, частка схвалених заявок на кредит від загальної кількості залишається на колишньому рівні. При цьому, через сильне зростання кредитного портфеля, очікується, що його якість може погіршитися. Експерти прогнозують, що кількість кредитів в цьому році зросте в півтора рази, в порівнянні з попереднім.

Ми писали про те, що Майбутнє або фантастика? Іпотека під 2-4% на 30 років. У своєму інтерв'ю глава правління Правекс-банку Джанлука Корріас (виданню FinClub) обмовився словом, що в Україні можуть з'явиться кредити під заставу нерухомості до 30 років.

Читати також