Громадянин України може видавати кредити приватній або юридичній особі в будь-якій валюті

An2an
Суд валюта
Суд валюта

Будь-який громадянин України може видавати кредити кому завгодно і в будь-якій валюті ...

Фізичні особи мають право видавати кредити без ліцензій і дозвільних документів відповідну правову позицію видала Велика палата Верховного суду. Приватна особа може видати кредит як фізичній, так і юридичній особі.

"Люди не обязаны получать финансовую лицензию, как считают некоторые. Они имеют право кредитовать без нее, оформляя все простой распиской или договором. Как захотят. Верховный суд внес ясность, и никакой двусмысленность быть не должно", — старший партнер адвокатской компании "Кравец и партнеры" Ростислав Кравец.

Кредити від фізичної особи можуть бути видані в будь-якій валюті, відсотки по кредиту можуть повертатися як у валюті, так і в гривні. Нагадаємо, що банкам заборонено видавати кредити і брати відсотки по кредиту у валюті.

"Відсутня заборона на укладення цивільних угод, предметом яких є іноземна валюта, крім використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або застави, за винятком оплати в іноземній валюті за товари, роботи, послуги, а також оплати праці, на тимчасово окупованій території України. Тому як висновок, так і виконання договірних зобов'язань в іноземній валюті, в тому числі позики, не суперечить чинному законодавству ", — йдеться в рішенні.

 

Відмінна новина, так як тепер можна давати в борг у валюті і не переживати, що курс долара зміниться і повернуть суму меншу, ніж надавав.

Ми писали про те, що Видав кредит? Готуйся сплатити податки.... На перший погляд, здавалося, що немає нічого простішого, ніж видача кредиту фізичною особою.
Але є "підводний камінь", якщо кредит видано офіційно, то кредитору доведеться заплатити податок на отриманий дохід.

Читати також