ФОПи можуть стати улюбленцями банків

Фрол Антонов
Газета бізнес
Газета бізнес

На початку грудня вступили в силу зміни, які стосуються кредитування малого і середнього бізнесу. Тепер (ФОПів) підприємців в кредитних відділах банків будуть зустрічати з розпростертими обіймами.

Що стало причиною? Національний банк ввів новий підхід до оцінки кредитного ризику фізичних осіб (ФОП/СПД) при прийнятті рішень про видачу їм кредитів.

В НБУ були прийняті Постанови, згідно яких, зміни, що вступають в силу передбачають, що для оцінки (ФОП) фізичних осіб-підприємців банки зможуть використовувати портфельний підхід. Основним фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. До тих пір, поки позичальники платять за своїми зобов'язаннями, видані кредити вважаються "якісними". Відповідно ризик за такими кредитами — мінімальний. А також введено окремий вид забезпечення у вигляді права довірчої власності, що також знижує рівень кредитного ризику.

Більш того, на початку року Нацбанк підвищив ліміт для портфельної оцінки кредитів юридичним особам - суб'єктам господарювання з 2 млн грн до 5 млн грн.

Все це повинно позитивно позначитися на кількості і суми виданих кредитів для фізичних осіб (ФОП). Тому ФОПам пора бігти в банк і займати чергу на видачу чергового кредиту для підприємців.

Ми писали про те, що НБУ рекомендує. Реструктуризацію кредитів буде продовжено. Якщо для когось ця тема нова, то треба визначитися, що таке реструктуризація.

Читати також