ФОП, РРО — що буде насправді

An2an
ФОП
Підприємець

Про що власне кажучи мова? А мова про Закони (точніше законопроекти), які вже підписані Президентом України. Цими документами регламентується робота ФОП і використання касових апаратів (РРО). Закони вступають в силу з 2021 року. Тобто розібратися у всіх питаннях і нюансах є час, як мінімум один рік. Тому почнемо...

Відповідь на питання журналіста про те, як підписаний Закон торкнеться підприємців (ФОП) третьої групи, які отримують оплату за послуги на банківський рахунок, і зараз мають право працювати без РРО:

«Это, наверное, был наиболее сложный вопрос при подготовке законопроекта. Мы столкнулись с дилеммой: либо дать Государственной налоговой службе полный доступ к банковской тайне, чтобы она могла получать данные об оборотах по счетам предпринимателей и таким образом контролировать лимиты, либо обязать СПД на третьей группе ЕН выдавать чеки при приеме безналичной оплаты. Выбрали второй вариант».

«ФЛП трогать никто не собирается. Это означает, что ни снижения лимитов годового оборота, ни повышения ставок не будет».

Роздмухана паніка про те, що 2021 року всім програмістам, дизайнерам, маркетологам, копирайтерам та ін. доведеться використовувати РРО і видавати чеки при наданні послуг виявилося лише черговим інформаційним приводом для створення "хвилювань і накрутки" відвідуваності на сайтах, які розмістили ці "жовті новини".


Коментар юриста Юлія Гудименка з цього питання:

«Зради немає. Закону про РРО з першого дня його прийняття поширювався на розрахунки в «готівковій та/або безготівковій формі». Але не на всі безготівкові розрахунки.

В ст. 3 чітко було визначено «в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо)». Тобто він охоплює лише деякі види безготівкових розрахунків: картки, чеки, жетони. Зараз словосполучення «платіжних карток» просто замінили на «платіжні засоби».

Це означає, що просто додався один вид безготівкових розрахунків: за допомогою мобільного платіжного інструменту. Бо платіжний засіб, крім карток, включає в себе і мобільний платіжний інструмент.

Але безготівковий розрахунок, який здійснюється на підставі розрахункового документа (паперовий чи електронний — не важливо): платіжне доручення, платіжна вимога, вимога-доручення, меморіальний ордер, під обов’язкове застосування РРО не підпадає. А всі оплати за договорами (айтішніки, дизайнери і т.п.) проводяться на підставі платіжного доручення».


Данило Гетманцев підтвердив, що для таких ФОП з новими законами нічого не змінюється:

«Если мы говорим о совершении оплаты за проданные товары (предоставленные услуги) в безналичной форме (перечисление некоторой суммы денег со счета плательщика на счета получателей средств, а также перечисление банками по поручениям предприятий и физлиц средств, внесенных наличкой в кассу банка, на счет получателей средств), то в таком случае расчеты проходят без использования РРО. Принятые законы в указанной ситуации изменений не предусматривают».

Ми писали про те, що Реєстрація ФОП онлайн за 10 хвилин. Цифрові технології приходять не тільки в комерційні, а й державні структури.

Читати також