Доступні кредити: 1140 підприємців - 1,451 млрд гривень

An2an

За програмою "Доступні кредити 5-7-9%", яка триває вже 5 місяців, 1140 підприємців отримали позику на загальну суму 1,451 мільярда гривень. Лише за останній тиждень заключено 106 угод на 360 млн гривень. Таку інформацію оприлюднили в Міністерстві Фінансів.

Державна програма "Доступні кредити 5-7-9%" забезпечила зростання загального кредитного портфеля банківської системи у національній валюті за лютий-травень 2020 року на 66 (%) відсотків.  

Згідно офіційним даним, кожен шостий, хто подав заявку на отримання кредиту за цією програмою його отримує. Частіше за все, причинами для відмови у видачі кредиту за цією програмою є погана ділова репутація позичальника (негативна кредитна історія чи поганий фінансовий стан). Понад 3000 заявок на отримання кредиту знаходяться у банках та очікують своєї черги.

Необхідно зазначити, що уряд кілька разів змінював дану програму у пошуках рішень проблем, які виникали у підприємців під час спроб отримання кредиту.

«З огляду на ті виклики, які стоять перед українським бізнесом в умовах карантину, ми вирішили тимчасово переорієнтувати програму «Доступні кредити 5-7-9%» для більшої зручності підприємців. Ми суттєво пом’якшили умови участі у програмі та ввели нові антикризові продукти, такі як рефінансування раніше отриманих кредитів та видачу нових кредитів на поповнення оборотних коштів на дуже привабливих умовах», - Міністр фінансів Сергій Марченко.

Також запрацював інструмент кредитів на поповнення оборотного капіталу. Видані перші кредити на загальну суму 8,6 млн грн. Найбільший попит за цією програмою виник за напрямком рефінансування. Сума заявок на рефінансування раніше виданих кредитів складає 4,6 млрд грн.

«За оцінками Фонду розвитку підприємництва Програма буде набирати обертів за рахунок рефінансування ще протягом кількох місяців, після чого темпи рефінансування уповільняться через обмеженість портфелів банків. Після цього акцент буде зміщено у бік фінансування оборотного капіталу та оновлення основних фондів. Позитивний ефект рефінансування полягає у тому, що підприємці замість сплати процентів за кредитами можуть спрямувати вивільнені кошти на збереження робочих місць та розвиток свого бізнесу», - виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Руслан Гашев.

16 банків, які видать позики за програмою "Доступні кредити 5-7-9%":

 1. АТ «Ощадбанк»,
 2. АБ «Укргазбанк»,
 3. АТ КБ «ПриватБанк»,
 4. АТ «Укрексімбанк»,
 5. АТ АКБ «Банк Львів»,
 6. ПАТ «ПУМБ»,
 7. АТ «БАНК АЛЬЯНС»,
 8. АТ «КРЕДОБАНК»,
 9. ПАТ «БАНК ВОСТОК»,
 10. АТ «Райффайзен Банк Аваль»,
 11. АТ «ТАСКОМБАНК»,
 12. АТ «Альфа-банк»,
 13. АТ «КБ «ГЛОБУС»,
 14. АТ «МЕГАБАНК»,
 15. АТ «ПОЛІКОМБАНК»,
 16. АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК».

Количество и сумма выданных кредитов

 

Ми писали про те, що Банки в яких реально отримати кредит. Кредит – слово, яке лякає багатьох українців, особливо тих, у кого була негативна практика.

Читати також