Дошка ганьби: Оприлюднено перелік боржників банків банкрутів

An2an
ФГВФО
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

ФГВФО оприлюднив перелік боржників, які винні кошти українським банкам. Кошти були виведені шахрайськими схемами, або це борги за кредитами.

Понад 3 млрд грн – саме таку суму заборгував один із позичальників Дельта Банку. Цей позичальник – юридична особа, яка задіяна у схемі розкрадання коштів з банку на підставі підроблених SWIFT-платежів. Близько 2,5 млрд грн становить борг за кредитом, не повернутим "ВІЕЙБІ Банку" (VAB Bank), і майже 1,5 млрд грн – банку "ФІНАНСИ та КРЕДИТ".

Списки усіх позичальників, керівників та колишніх акціонерів неплатоспроможних банків, які не погасили у повному обсязі суму боргу, визначену судовими рішеннями до стягнення з них, можна переглянути за посиланням.

Виняток: Список позичальників, керівників та колишніх банківських акціонерів банків: "ПРЕМІУМ", "БАНК ВЕЛЕС", "СОЮЗ", "ЗЛАТОБАНК", "УКРІНБАНК" та "КСГ БАНК" які ще мають повернути свої борги, пов’язані з банкрутством установ, не афішуються, оскільки, судом ухвалено рішення, щодо неправомірності віднесення зазначених банків до категорії неплатоспроможних.

Ми писали про те, що У банках знизилася кількість проблемних кредитів. За даними НБУ в 2017 році частка проблемних кредитів у загальному портфелі банків становила 58%. Не дивлячись на те, що 2020 рік виявився для багатьох, м'яко кажучи, складним, частка проблемних кредитів знизилася до 43%.

Читати також