Чому зростає курс долара?

An2an
Графік курса долара
Курс долара зростає

Google надав інформацію про те, що найчастіше шукали українці в інтернеті. Один із запитів виглядає так "чому зростає долар". Спробуємо коротко і без хитромудрих слів відповісти на це питання.

Памʼятаетє, в минулому році (2019) курс долара в кінці року впав до 23 гривень? Чи були на те реальні причини? Обгрунтовані були, раальні - ні.
Таким чином, курс долара у нас залежить скоріш за все від декількох чинників:

  1. Політичного
  2. Адмінісративного
  3. Спекулятивного
  4. Природного (аргументовано природного)

В 2019 році діяло два перших фактори (політичний та адміністративний). Політичний був обгрунтован новим Президентом на посаді, в НБУ повинні були показати свої можливості, при цьому вбив двух зайців, прогнувшись під "пануючу руку". Саме кінець 2019 року відзначився мінімальним курсом долара, так як це був період погашення ОВДП *. Хто був основним їх власником знають майже всі, називати їх немає сенсу, вся інформація є на новинних сайтах, які пишуть про політику. Адміністративний чинник - ручне управління курсом. Коли в НБУ махають пальцем і кажуть: "Ну-ну-ну! Банки, які не клеїли дурня, знижуємо курс ..."

2020 рік ознаменувався іншими чинниками - спекулятивний і природний. Спекуляції здійснюють учасники ринку, це робиться досить просто. На Міжбанк не виставляють суми валюти на продаж, вичікуючи зростання курсу на дефіцитні пропозиції. Після чого з'являється пропозиція і відбувається угода. Нацбанк на це закриває очі, чому, написано в самому кінці. Також, 2020 рік це рік "друкарського верстата", який, схоже, не зупиняється і тільки набирає обертів. Чим більше гривні в обороті, тим нижче її вартість і вище курс долара. Аргументовано природне зростання курсу долару, це турбота про наших експортерів, бізнес яких безпосередньо залежить від курсу долару. Нижчий курс, нижчі доходи і навпаки. Але хіба можуть звичайні експортери вплинути на курс? Ні, але ось олігархи можуть, а у багатьох з них основний бізнес зациклений на експорт.

У Вас все ще є питання чому зростає курс долара? Думаємо, що ні.

ОВДП (облігації внутрішньої державної позики України) Як при їх допомозі всім відомі особистості заробили мільйони? І робили це не раз, в тому числі і в 2020 році. За гривню купуються валютні облігації (гривню змінюють за високим курсом, отримують суму більше), до часу їх погашення курс долара знижується і крім отриманих відсотків, на отриману суму можна купити значно більше доларів. НБУ знаходиться на ручному управлінні певного кола осіб.

Ми писали про те, що Ставки по кредитах, реалії та прогноз. У 2020 році Національний банк серйозно зайнявся питанням зниження ставок по кредитах, знизив облікову ставку і лобіював програму Уряду доступних кредитів. Облікова ставка НБУ (ставка рефінансування) на сьогоднішній день 6% річних.

Читати також