Банкіри: дешевих кредитів не буде

An2an
Credit
Дешевих кредитів не буде
Зображення: by 401(K) 2012

Буквально тиждень тому заступник глави Офісу Президента Олексій Гончарук пообіцяв, що в 2020 році кредити будуть видавати під 12-13% річних. На цю заяву відреагували багато банкірів не тільки з критикою, а й обуренням.

З огляду на тенденції в 2019 році, ринок нерухомості, а саме іпотечне кредитування, оживає. Це стало можливим завдяки тому, що процентні ставки трохи знизилися, а банки, щоб збільшити кредитні портфелі, починають пом'якшувати вимоги щодо видачі кредитів під заставу нерухомості.

Кредити під заставу на сьогоднішній день видаються в середньому під 20% річних. Висока ймовірність відмови в кредиті.

Як заявляють експерти ринку, на сьогоднішній день найбільш популярними є короткострокові кредити. Кредити готівкою найчастіше банки пропонують своїм клієнтам, зменшуючи тим самим ризик неповернення. Багато банків готові видавати кредитні картки практично всім, але для отримання великого кредитного ліміту потрібно підтвердити свою платоспроможність. Так початковий кредит по карті може бути всього в пару тисяч, але при регулярному користуванні кредитною карткою і повернення коштів цей ліміт може піднятися і до 100 і навіть 200 тис. Грн. Ще один спосіб залучення клієнтів в банк - кредитні карти з розстрочкою платежу, це також кредит, але завуальований під іншу назву. Різниця полягає лише в тому, що на ці кошти можна зробити тільки покупку, в деяких випадках тільки в певних магазинах. При цьому зняти готівку в банкоматі або просто розрахуватися в магазині, зробити платіж або переказ не вийде.

Кредити на кредитні карти видають під 2-3% в місяць. Але тут є важливий нюанс, багато карток мають пільговий період до 60 днів. У цьому випадку кредит обійдеться під 0% річних. Імовірність відмови в кредиті незначна.

Не варто забувати, що зараз кредити видають не тільки банки, а й фінансові організації. В даному випадку йдеться не про кредитні спілки, а саме про організації, яка видає кредити. У вузьких колах їх називають МФО, це не міжнародні фінансові організації, а мікрофінансові або мікрокредітной фінансові організації, які спеціалізуються на видачі короткострокових кредитів. Отримати, а точніше оформити такий кредит можна не виходячи з дому чи навіть перебуваючи в дорозі. Все що потрібно, це смартфон, планшет або ноутбук (комп'ютер), який підключений до мережі Інтернет. Оформлення кредиту відбувається онлайн, тому їх так і називають - кредити онлайн.

Сьогодні це один з найбільш поширених і швидко ринків, що розвиваються. 99% поданих заявок на кредит задовольняються. Суми позики при цьому незначні, а відсоток по кредиту дуже високий - 10% на місяць і більше. Перший кредит на один місяць може бути виданий під 0% річних. Імовірність відмови мінімальна.

З огляду на вищеописані показники, ймовірність того, що ставки вже в наступному році впадуть до рівнів 12-13% річних малоймовірні. Щоб домогтися таких цифр, ставки по депозитах повинні впасти нижче 10% річних. Навряд чи зараз хтось захоче нести гроші в банк під такий відсоток, враховуючи рівень інфляції і темпи зростання цін. Тому прогнози і думки банкірів цілком обґрунтовані. В Україні немає джерела для кредитного ресурсу, який можна б залучити нижче 10%. Винятком є ​​іноземні компанії та інвестори (в т.ч. іноземні банки). Але чи прийдуть вони в Україні і якщо так, то в якому обсязі?

Ми писали про те, що Що робити, якщо шахраї оформили на Вас кредит. Шахраї та шахрайство були завжди, ймовірно, і будуть завжди.

Читати також