Банки хитрують, але: повернути борги можна тільки через суд

An2an
Молоток голови суду
Cуддівський молоток

Важливо почати з того, що якщо борг не визнаний, то повернути його можна тільки через суд.

Було скасовано Постанову Кабінету Міністрів № 622, де обумовлювалося правило накладення написів, в зв'язку з чим банки, кредитні або фінансові компанії (в т.ч. колектори) не мають права користуватися "хитрощами" та вимогати відшкодування заборгованості по кредиту.

Коментар адвоката Р. Кравець: "Банк намагався провернути схему з вимогою про стягнення боргу без суду - через нотаріуса. Однак суд постановив, що його виконавчий напис (нотаріуса) не підлягає виконанню. Банк здійснив порушення - оскільки скористався послугами нотаріуса і вимагав стягнення за договором, де не дотриманий принцип безспірності, більш того, де вже було пропущено строк позовної давності "(термін позовної давності становить 3 роки)

Банки намагаються хоч якось повернути борги, навіть прострочені, тому йдуть на різного роду хитрощі, в т.ч. йдуть в змову з нотаріусами, які працюють всупереч всім правилам. Співробітники фінансових компаній йдуть на будь-які виверти, в т.ч. на порушення законодавства, розраховуючи на те, що зможуть "продавити" позичальника на повернення коштів або відібрати його майно.

Єдиний спосіб боротися і оскаржувати такі рішення - суд. "Боротьба" буде тривалою, але рішення суду виявиться на користь позичальника, тому це варто того.

Адвокати відзначають повну безкарність банківських юристів в подібних ситуаціях.

 

"Вони відкрито і нагло порушують чинне законодавство, оскільки за це немає ніякої відповідальності. Вступають в змови з нотаріусами. Єдиний спосіб боротися з цим - не тільки подавати позови до судів, але ще і в правоохоронні органи. Вимагати залучити нотаріуса до відповідальності. Домагатися позбавлення його ліцензії і стягнення шкоди, коли той наноситься людині ", - говорить старший партнер адвокатської компанії" Кравець і партнери "Ростислав Кравець.

Ми писали про те, що У банках знизилася кількість проблемних кредитів. За даними НБУ в 2017 році частка проблемних кредитів у загальному портфелі банків становила 58%. Не дивлячись на те, що 2020 рік виявився для багатьох, м'яко кажучи, складним, частка проблемних кредитів знизилася до 43%.

Читати також