50% банків не переживе чергову світову кризу

An2an
Денег нет
Банкрот

Експерти McKinsey & Company (Міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на вирішенні завдань, пов'язаних зі стратегічним управлінням) прийшли до висновку, що половина банків не зможе пережити чергову глобальну кризу, яку пророкують в найближчому майбутньому.

На їхню думку, у багатьох банків рівень прибутковості по відношенню до капіталу нижче необхідного значення, що не дозволить пережити колапс банківської системи. Близько 30% банків ведуть свою діяльність в ризикових сегментах і ринках.

Про це повідомляється в щорічному звіті McKinsey & Company. Висновки засновані на аналізі тисячі банків як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються.

Рекомендації експертів McKinsey & Company полягають в наступному:

  • розвиток нових технологій;
  • планувати злиття дрібних банків в більші або приєднуватися до великих банків;
  • збільшення резервів.
  • усвідомити, що ринок банківських послуг зростає і розвивається (на ринок фінансових послуг виходять такі серйозні "гравці" як Google та Apple).

Звичайний принцип роботи банків залучення коштів (депозити) і розміщення їх під відсоток (кредити та інвестиції) відходить у минуле більше не є гарантом стабільності.

Ми писали про те, що Іпотека: кількість кредитів під заставу нерухомості зростає. Національні банк, на підставі проведеного опитування серед банкірів заявив, що за останні пів року попит на кредити під заставу нерухомості значно виріс.

Читати також