НБУ вводить в обіг банкноту 1000 гривень

An2an
Нова банкнота 1000 гривень
Банкнота 1000 гривень

Національний банк України оприлюднив інформацію, що з 25 жовтня 2019 року вводить в обіг банкноту номіналом 1000 гривень. На купюрі зображений Володимир Вернадський — найвідоміший український науковець, мислитель і природознавець. Саме Вернадському випала честь стати одним із творців і першим президентом Української академії наук, будівля якої відображається з іншої сторони купюри.

Нова банкнота 1000 гривень, реверс

Купюра має 8 елементів (параметрів) захисту:

  • Водяні знаки
  • Занурена захисна стрічка
  • «Віконна» захисна стрічка
  • SPARK-елемент
  • Наскрізний елемент
  • Латентне зображення
  • Рельєфні елементи
  • Мікротексти

Відповідно до законодавства на банкнотах розміщується підпис чинного Голови Національного банку України. На банкноті номіналом 1000 гривень зразка 2019 року стоятиме підпис Якова Смолія.

 

Перед тим, як в обігу з’явиться ця купюра здійсниться ще один захід від НБУ, так з 01 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. Це означає, що  їх не будуть приймати під час розрахунку за товари та послуги, а Нацбанк почне вилучати ці монети з готівкового обігу.


Ціни теперь мають заокруглюватись до 10 копійок, або, в разі якщо ціна має дрібніші копійки, буде здійснюватися наступне правило:

Заокруглення відбуватиметься за математичним правилом. Якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки — вона заокруглюється до 0 у бік зменшення суми. Якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок — вона заокруглюється до 0 у бік збільшення суми.

Але це правило розповсюджується тільки на готівкові розрахунки. Якщо оплата здійснюється безготівково, то заокруглення не відбувається.

Ми писали про те, що Більше не гроші: 1, 2 і 5 копійок. Починаючи з сьогоднішнього дня - 1 жовтня 2019 року, монети номіналом 1, 2 і 5 копійок офіційно не є засобом платежу. Причини для таких змін наступні:

Читати також