Нацбанк дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в банках України

Ірина
НБУ
НБУ
Зображення: MyCredit.in.ua

Від сьогодні Національний банк надає можливість відкривати рахунки новим суб’єктам фінансового ринку України – юридичним особам-нерезидентам, у тому числі іноземним інвестиційним фондам та компаніям з управління активами, що діють від імені таких інвестиційних фондів. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Національний банк оновив Інструкцію про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів.

Інструкція регулює порядок відкриття/закриття банками:

  • рахунків клієнтів – резидентів і нерезидентів України (фізичних та юридичних осіб);
  • кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів;
  • рахунків міжнародних фінансових організацій, а також управителя за договором управління майном.

Спрощення в порядку відкриття рахунків клієнтів, передбачені в Інструкції, позитивно вплинуть на умови ведення бізнесу в Україні завдяки таким новаціям:

  • скасування подання клієнтами банків під час відкриття рахунків картки зі зразками підписів – відтепер розпорядження рахунком здійснюватиметься на підставі переліку осіб, які відповідно до законодавства мають на це право, та що не потребує нотаріального посвідчення;
  • зміна найменування юридичної особи не передбачає закриття діючих рахунків.

Право відкривати рахунки в українських фінансових установах та здійснювати через такі рахунки валютні операції юридичним особам-нерезидентам України передбачають закони "Про валюту і валютні операції" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій", а також угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ми писали про те, що Банкіри очікують зростання кредитування. Банки очікують, що у 2019 році зростатиме кредитування та збережеться приплив депозитів.

Читати також