Найдорожча в світі купюра вже з новим дизайном!

Ірина
Купюра 1000 франків
Купюра 1000 франків
Зображення: Swiss National Bank

5 березня 2019 року Національний банк Швейцарії представив світові нову купюру 1000 франків. Банкнота є передостанньою представницею нової дев'ятої серії під назвою «Багатостороння Швейцарія».

Купюра 1000 франків є найдорожчою банкнотою, що знаходиться в обігу у світі

Вигляд

Нова купюра в 1000 франків розповідає про комунікативні сторони Швейцарії. Колірна гама зберегла звичний фіолетовий колір, сама банкнота зменшилася до 158х77 мм. Основним елементом дизайну стала «мова». Автором дизайну банкноти виступила Мануела Пфрундер.

На лицьовій стороні купюри зображено рукостискання, яке символізує комунікативність Швейцарії. Як і кожну представницю дев'ятої серії прикрашає глобус.

На зворотному боці купюри розташований символ, що нагадує зв'язки.

Елементи захисту

Згідно SNB, новенькі 1000 франків мають як мінімум 15 захисних елементів, які захищають купюру від підробки. На лицьовій стороні зліва під глобусом зображена голограма у вигляді карти Швейцарії.

Тираж

Нацбанк Швейцарії випустить в масовий обіг понад 47 мільйонів купюр новеньких 1000 франків вже з 13 березня.

Купюра 1000 франків є найдорожчою банкнотою, що знаходиться в обігу у світі. Не дивно, що вона заслужила репутацію як хороший засіб для відмивання грошей. Противники банкноти вимагали скасувати обіг купюри (правда, так і не змогли надати тому переконливі докази). Уряд Швейцарії вирішив залишити 1000 франків в обігу.

Ми писали про те, що 10 прикладів як багато економити на дрібницях. Старе прислів'я часів СРСР: "Копійка рубль береже", насправді ніщо інше, як погляд на гроші з боку ненависної в ті часи буржуазії.

Читати також