
У Філадельфії (Пенсильванія) минулого тижня мер Джим Кенні підписав новий законопроект, прийнятий міською радою в лютому, який забороняє вести безготівковий бізнес. Про це повідомляє CBSnews.
Останнім часом безготівковий розрахунок стає все більш і більш популярним серед багатьох власників бізнесу, оскільки обробка готівкових платежів вимагає більше часу і витрат. Також завдяки цифровим платежам можна ефективно протистояти крадіжкам. Але їхні опоненти стверджують, що магазини або ресторани з виключно безготівковим розрахунком ведуть «дискримінаційну політику» щодо тих американських жителів, які не володіють кредитними картками та не користуються банківським рахунком.
У США, згідно з даними Federal Deposit Insurance Corporation, у 2017 році близько 8,4 млн домогосподарств не мали банківських рахунків
Мені здається несправедливим, що я можу піти в кав'ярню навпроти мерії, де не приймають готівку, і взяти свою каву і маффін, але людина, що стоїть за мною, у якого є валюта США, не може цього зробити, – прокоментував співавтор нового закону Білл Грінлі.
Закон набере чинності з 1 липня, а власники бізнесу, які не дотримуватимуться його, будуть оштрафовані на суму до 2000 доларів США
Закон Філадельфії не поширюється на транзакції, що здійснюються на стоянках і в гаражах, або на підприємства, які діють по моделі членства. Грінлі зазначив, що місто відкрите для роботи з підприємствами стурбованими правилами. Проте, він ясно говорить, що метою нового закону є захист простих філадельфійців..
Нашим пріоритетом повинні бути люди, які живуть тут зараз, які платили податки, – додав він.
Ця проблема також викликає обурення в Amazon. Компанія вже попередила місто про те, що перегляне питання відкриття тут свого безготівкового магазину Amazon Go. У торгових точках немає касирів, і вони приймають тільки цифрові форми платежів, включені датчиками і програмним забезпеченням для автоматизації. Поки невідомо чи звільнять Amazon від нових обмежень в Філадельфії. Представник Amazon відмовився від коментарів.
У лютому в Нью-Джерсі прийнятий аналогічний закон, але губернатор штату поки ще його не підписав. З такою ж ініціативою виступає місцева влада в Нью-Йорку, Сан-Франциско, Вашингтоні та Чикаго.