Філадельфія стала першим містом в США, де змусять приймати готівку

Ірина
Долари США
Долари США
Зображення: MyCredit.in.ua

У Філадельфії (Пенсильванія) минулого тижня мер Джим Кенні підписав новий законопроект, прийнятий міською радою в лютому, який забороняє вести безготівковий бізнес. Про це повідомляє CBSnews.

Останнім часом безготівковий розрахунок стає все більш і більш популярним серед багатьох власників бізнесу, оскільки обробка готівкових платежів вимагає більше часу і витрат. Також завдяки цифровим платежам можна ефективно протистояти крадіжкам. Але їхні опоненти стверджують, що магазини або ресторани з виключно безготівковим розрахунком ведуть «дискримінаційну політику» щодо тих американських жителів, які не володіють кредитними картками та не користуються банківським рахунком.

У США, згідно з даними Federal Deposit Insurance Corporation, у 2017 році близько 8,4 млн домогосподарств не мали банківських рахунків

Мені здається несправедливим, що я можу піти в кав'ярню навпроти мерії, де не приймають готівку, і взяти свою каву і маффін, але людина, що стоїть за мною, у якого є валюта США, не може цього зробити, – прокоментував співавтор нового закону Білл Грінлі.

Закон набере чинності з 1 липня, а власники бізнесу, які не дотримуватимуться його, будуть оштрафовані на суму до 2000 доларів США

Закон Філадельфії не поширюється на транзакції, що здійснюються на стоянках і в гаражах, або на підприємства, які діють по моделі членства. Грінлі зазначив, що місто відкрите для роботи з підприємствами стурбованими правилами. Проте, він ясно говорить, що метою нового закону є захист простих філадельфійців..

Нашим пріоритетом повинні бути люди, які живуть тут зараз, які платили податки, – додав він.

Ця проблема також викликає обурення в Amazon. Компанія вже попередила місто про те, що перегляне питання відкриття тут свого безготівкового магазину Amazon Go. У торгових точках немає касирів, і вони приймають тільки цифрові форми платежів, включені датчиками і програмним забезпеченням для автоматизації. Поки невідомо чи звільнять Amazon від нових обмежень в Філадельфії. Представник Amazon відмовився від коментарів.

У лютому в Нью-Джерсі прийнятий аналогічний закон, але губернатор штату поки ще його не підписав. З такою ж ініціативою виступає місцева влада в Нью-Йорку, Сан-Франциско, Вашингтоні та Чикаго.

Ми писали про те, що Штрафи за неправильно видані кредити! Новий законопроект від влади. Народні депутати України пропонують встановити відповідальності за порушення порядку видачі пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам.

Читати також