Замислюючись, куди вкласти гроші в Україні у 2019 році, потрібно враховувати різні фактори, які в підсумку вплинуть на успішність інвестиції. Це сума вкладу, термін розміщення, надійність установи, куди інвестор має намір вкласти гроші. Детальніше про кожний спосіб вкладення грошей ми розповімо в цьому матеріалі.
Інвестиція грошей в депозити
Депозити залишаються одним з найпопулярніших видів збереження і примноження коштів населення.
Що потрібно знати про депозити:
- Сума вкладу мінімальна. Якщо ви не знаєте, куди вкласти невеликі гроші, щоб заробити або, навпаки, думаєте, куди вкласти 1000 доларів в Україні або більше, цей варіант відмінно підійде.
- Максимальний розмір відшкодування в разі банкрутства банку – 200 тис. грн.
- Найвигідніший депозит – з виплатою доходу в кінці терміну, без можливості поповнення.
- Дострокове зняття мінімізує вигоду. Банк може утримати суму раніше виплачених відсотків, повернувши тільки тіло депозиту.
Інвестиції в нерухомість
Що потрібно знати про вкладення в нерухомість:
- Цей вид інвестування підійде тим, хто шукає, куди вкласти 10000 і більше. Адже саме з такої суми можна починати інвестувати в нерухомість в Києві. Для комерційних об'єктів ця сума є ще вищою – $35-40 тис. У регіонах витрати нижче на 20-30%.
- Комерційна нерухомість більш прибуткова, ніж житлова. Але, крім високої вартості, у неї є інші недоліки. Середня рентабельність на рік становить 8-9%. Хоча в деяких випадках, при правильній роботі з об'єктом з комерційної нерухомості, можна отримувати й 10-12%.
Інвестування грошей в дорогоцінні метали
В Україні інвестиціями в дорогоцінні метали займається декілька банків. Що потрібно знати про вкладення в дорогоцінні метали:
- Найчастіше інвесторів, які шукають у що вкласти гроші, цікавить золото.
- Поріг входу для вкладників досить низький – банки продають злитки від 1 грама. Але з огляду на відносну стабільність цін на дорогоцінний метал, отримати відчутний дохід на маленькій сумі не вдасться. Оптимальний термін інвестиції – від п'яти років.
- Інвестиції в золото менш ліквідні, ніж в депозити або навіть покупка готівкових іноземних валют.
- Вклади в дорогоцінні метали тісно пов'язані з їх зберіганням – на оренду банківського осередку піде частина очікуваного прибутку.
- Існують депозити в дорогоцінні метали – клієнт оформляє безготівковий внесок, довіряючи покупку і зберігання золота банку. Така інвестиція вважається найвигіднішою по процентному доходу. Але менш безпечною - на такі депозити не поширюються гарантії Фонду гарантування.
Інвестиції в криптовалюту
Всупереч тому, що ринок криптовалюти на початку 2019 року переживає спад, деякі ентузіасти продовжують вкладати гроші в цей актив, сподіваючись на те, що в майбутньому ціна на монети буде рости. Успіх інвестицій в криптовалюті залежить від правильного вибору цифрових грошей. Тут важливо використовувати дохідну криптовалюту, яка не приведе вас до збитків.
З чого почати інвестування:
- Виберіть, з якою криптовалютою ви будете працювати. Від цього залежить термін окупності і розмір доходу.
- Виділіть кошти на інвестиції. Вам потрібна сума для початкових вкладень і подальшої підтримки інвестиційної діяльності.
- Створіть гаманець для криптовалюти. Він потрібен для проведення операцій купівлі-продажу.
- Пройдіть реєстрацію на біржі. Працювати можна на одній або декількох платформах.
- Купіть криптовалюту. Зачекайте, щоб придбати цифрові гроші за мінімальним курсом. Купуйте валюту на спаді.
- Перемістіть куплену валюту в офлайновий гаманець. Так ви забезпечите собі захист від крадіжки. Не варто залишати гроші на біржовому рахунку, якщо ви не плануєте в найближчі дні продавати або міняти їх.
Вигідні інвестиції в бізнес
Що потрібно знати про вкладення в бізнес:
- Почати інвестування можна з декількох тисяч гривень, а очікувати виплати відсотків – через місяць.
- Прибутковість інвестиції вище, ніж у банківського депозиту – від 25% до 35%. Однак ставка впаде на 4-5%, якщо інвестор захоче застрахувати свої кошти від різних ризиків.
- Платформа проводить первинну перевірку бізнес-проектів і надає їм певний рівень ризику інвестувати.
- Варто інвестувати в ту сферу, де інвестор вважає себе експертом.
Вкласти гроші в акції іноземних компаній
Влітку 2017 року Національний банк спростив видачу ліцензій для інвестування за кордон і здійснення інших валютних операцій. Так, якщо раніше, щоб вкласти гроші в акції авторитетних іноземних компаній, потрібно було шукати обхідні й часто дорогі шляхи, зараз процес покупки цінних паперів за кордоном став прозорішим.
Що потрібно знати про інвестиції в акції:
- Щоб інвестувати в іноземні акції необхідно отримати е-ліцензію НБУ на інвестиційні цілі за кордоном. І відкрити рахунок у іноземного брокера.
- Комісійні іноземних брокерів вимірюються в $1-5 за угоду.
- Мінімальна сума угоди через іноземного брокера – $10 тис. Послуги українських брокерів коштують дешевше, але можуть бути пов'язані з ризиками.
Вибір інвестиційної стратегії – справа вкладника
Разом з тим не можна не помітити, що життя пропонує не тільки масу варіантів для вибору, а й безліч критеріїв їх відбору. Але для початку потрібно знати кілька головних правил інвестування:
- Потрібно визначитися, на який термін ви готові інвестувати кошти, а значить відмовитися від права доступу до своїх накопичень. Безумовно, засоби можна забрати достроково, але це відіб'ється на прибутковості вкладу.
- Не чекати швидкої прибутковості інвестицій – високі ставки за короткий термін – привід задуматися про шахрайство.
- Вкладати гроші бажано в різні активи, щоб в разі знецінення одного з них не втратити інші.
- Інвестувати в ті інструменти/компанії, принцип роботи яких зрозумілий.
- Позбутися від страху втратити гроші на користь обдуманої інвестиційної стратегії.