Названо найперспективніші сектори української економіки для іноземних інвесторів

Ірина
Долари США
Іноземні інвестиції в Українську економіку
Зображення: MyCredit.in.ua

Про реальний стан справ з інвестиціями в Україні та прогнози на 2019 рік розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, – повідомляє сайт СЕГОДНЯ.ua.

За даними Національного банку України, чистий приплив прямих іноземних інвестицій 2018 року становив 2,4 млрд доларів, тоді як за 2017-й – 2,6 млрд доларів. Водночас, за повідомленням прес-служби Кабінету міністрів, 2018 року прямі іноземні інвестиції в Україну становили 2,5 млрд дол. І порівняно з 2017-м зросли на 8%. Говорити про те, що все погано, – це велике перебільшення.

Минулого року капітальні інвестиції в Україні зросли майже на 20%, і це насправді дуже здоровий показник

Три найперспективніші сектори української економіки

На думку Максима Нефьодова, найперспективніші галузі з точки зору залучення іноземних інвестицій саме такі:

Аграрний сектор. Україна займає 10-12% світового ринку з різних культур і має потенціал для збільшення. Сучасне сільське господарство – це високотехнологічне виробництво, супутникові карти, це дрони, які спостерігають за полями, централізовані системи подачі добрив. Ми повинні докладати всіх зусиль, щоб розвивати ті сектори, які є реально конкурентоспроможними.

Україна як промисловий майданчик Європи. Тут абсолютно проста інвестиційна стратегія. Від України до будь-якої країни Європи – один день їзди вантажівки. Плюс угода про асоціацію, бізнес-клімат, який щороку поліпшується, освічене працьовите населення.

IT. В Україні в цьому плані є дуже великий потенціал для прогресу. Ми вже лідируємо в Східній Європі за кількістю інженерів. При цьому забезпечуючи досить високу якість життя представникам цієї професії. В тому сенсі, що не всі програмісти мріють вирватися звідси назавжди. Вони економічно конкурентоспроможні і водночас дешевші, ніж програмісти, які працюють у Кремнієвій долині.

Прогнози

З наступного місяця починаються перші аукціони на доступ до українських нафтогазових родовищ. Кожне буріння нафтогазової свердловини – це близько 2 млн доларів. Тому зрозуміло, що йдеться про досить значні суми інвестицій.

Ми і 2019 року боротимемося за те, щоб обсяг інвестицій в українську економіку збільшувався. Звісно, політичні пертурбації накладатимуть свій відбиток. Рік подвійних виборів – це, з точки зору інвесторів, додаткові ризики, і зрозуміло, що хтось із інвесторів притримає свої інвестиції на потім. Але об'єктивно українська економіка почувається досить непогано. Принаймні значно краще, ніж це іноді може здатися, коли читаєш в інтернеті про наше вічне і загальне "зубожіння", – додає Максим Нефьодов.

Ми писали про те, що Порошенко назвав п'ять головних секторів економіки, які залучать мільярди доларів інвестицій. Президент України Петро Порошенко назвав п’ять головних секторів економіки, які можуть залучати мільярдні інвестиції. Про це глава держави сказав на форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у вівторок у Києві.

Читати також