Китаєць поцупив мільйон доларів у банку, в якому працював

Ірина
Huaxia Bank - Комерційний банк КНР
Huaxia Bank - Комерційний банк КНР
Зображення: MyCredit.in.ua

Китайський 43-річний програміст Цинь Цішень (Qin Qisheng) зняв 7 мільйонів юанів з рахунків Huaxia Bank через уразливість у банкоматах. Про це повідомляє South China Morning Post.

Він знайшов уразливість, яка полягала в тому, що Huaxia Bank не брав до уваги видачу готівки через банкомати близько опівночі

Через помилку в системі банк фактично не знімав гроші з рахунків клієнтів при видачі готівки в цей час. Більше року він здійснював зняття готівки в межах від 5 тис. юанів до 20 тис. юанів ($740 - $2965) з фіктивного рахунку, який використовував банк для перевірки його систем, а потім хитрун переказував гроші на власний рахунок. До січня 2018 року він накопичив більше семи мільйонів юанів – трохи більше мільйона доларів США, звісно ж не сказавши про це своєму керівництву.

Гроші знаходилися на його власному банківському рахунку, а частина з них була інвестована у фондовий ринок

Витік коштів в банку виявили тільки в січні 2018 року. Свої дії програміст пояснив тестуванням системи безпеки і всі гроші пообіцяв повернути. Банк не став висувати звинувачення проти свого співробітника. Однак поліцейські все одно відкрили справу. Цинь був затриманий поліцією в березні, а районний суд визнав його винним у крадіжці в грудні і засудив його на 10 з половиною років ув'язнення з штрафом у 11 тис. юанів.

Ми писали про те, що НБУ оприлюднив графік роботи банків на свята. Національний банк України визначив порядок роботи банківської системи та регламент роботи системи електронних платежів (СЕП) у період завершення звітного року (кінець 2018 – початок 2019 року), – інформує

Читати також